Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušený magazín

Vyberte co vás zajímá:

Video: Jak na bezpečný příjem potravy Přehrát video

Video: Jak na bezpečný příjem potravy

Dnes to bude celé o potravě a polykání. Neurologická onemocnění bohužel velmi často doprovází potíže s polykáním. Ty pak stojí za záněty dýchacích cest a potíže s výživou. Jaké jsou zásady bezpečného příjmu potravy pro ereskáře? A jak se dají poruchy polykání zmírnit? Podívejte se…

Video: Individuální psychoterapie Přehrát video

Video: Individuální psychoterapie

Tak jako se posilují svaly rehabilitací, posiluje se duše psychoterapií. V tomto videu odborné poradny si povíme o individuální psychoterapii, která může zejména v počátku nemoci být pro nemocné velmi důležitá. Tělo a duše jsou totiž propojené nádoby.

Video: Jak požádat o příspěvek Přehrát video

Video: Jak požádat o příspěvek

V tomto videu odborné poradny se dozvíte, kde a jakým způsobem je možné žádat o příspěvek na kompenzační pomůcku a jak vysoký příspěvek můžete získat. Pomoc můžete získat nejen od státu, ale i on několika nadací.

Příběh Vlasty: Postavit se znovu na nohy? A proč ne!

Příběh Vlasty: Postavit se znovu na nohy? A proč ne!

Paní Vlastě se díky darovaným Domovenkám podařilo po dlouhé době něco neuvěřitelného. Dokáže se sama zvednout z vozíku a stát! Její příběh rozhodně stojí za přečtení.

Domovenka pomáhá hendikepovanému cestovateli na cestě za snem

Domovenka pomáhá hendikepovanému cestovateli na cestě za snem

Se svým 12letým synem vyrazil Honza Dušek na 640 km dlouhou pouť do Santiaga de Compostela. Díky partě přátel v čele s cestovatelem Petrem Hirschem o tom natočil celovečerní film Camino na kolečkách.

Příběh Josefa: Nemůže hýbat rukama, přesto je zaměstnaný

Příběh Josefa: Nemůže hýbat rukama, přesto je zaměstnaný

Žít doma! Pro většinu z nás normální. Pro vážně nemocné roztroušenou sklerózou neřešitelná věc. Sami se ani nepodrbou. Nerozsvítí. Nezapnou počítač. Mají svá přání, mají své sny. Chtějí, ale nemohou!

Video: Jak na bezpečný přesun z vozíku Přehrát video

Video: Jak na bezpečný přesun z vozíku

V tomto videu vám naše fyzioterapeutky názorně předvedou přesun z vozíku na lůžko. Jak se samostatně a šetrně přesunete s dohledem blízké osoby, nebo jaké můžete využít pomůcky. Třeba pás, nebo skluznou desku.

Video: Jak trénovat dech. Cviky na posílení svalů Přehrát video

Video: Jak trénovat dech. Cviky na posílení svalů

Naše terapeutky natočily krátká instruktážní videa, díky kterým si můžete zacvičit ještě dnes z pohodlí vašeho domova. V tomto videu se dozvíte, jak pomocí jednoduchých dechových cviků trénovat posílení svalů.