Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Ročenky a výroční zprávy

Podívejte se, co jsme spolu dokázali v minulém roce.

Ročenka, dvoustránková infografika Výroční zpráva, podrobné shrnutí

Ročenky a výroční zprávy

Ročenka 2021

Rok naší práce na dvou stranách. Tak by se asi dal shrnout obsah infografiky, která představuje to nejdůležitější z minulého roku v Domově sv. Josefa. Přehledně shrnuje, co vše jsme vloni pro nemocné udělali a jak moc nám v tom pomohla podpora ze strany dárců i všech dalších podporovatelů.

Co se nám podařilo za jediný rok

V roce 2021 jsme poskytli 22 480 hodin cvičení a poradenství nemocným. Počítáme do toho jak vlastní rehabilitační cvičení, tak hodiny aktivizací a poradenských intervencí. Pravidelné cvičení, zdravý životní styl a zázemí opravdového domova jsou klíčové pro zvládání života s roztroušenou sklerózou.

Dokázali jsme pomoci 826 lidem. Na pobytech u nás bylo vloni 283 lidí (350 pobytů), ale už dávno nenabízíme jen pobytové služby. Pomáháme i v domácím prostředí a usilujeme o to, aby každý nemocný měl zajištěnou celoroční rehabilitační péči. Odborná poradna měla 435 klientů a 108 nemocných využilo služeb půjčovny pomůcek.

Domov sv. Josefa ve Dvoře Králové přes 20 let pomáhá nemocným roztroušenou sklerózou. Pro lehčí život s roztroušenou sklerózou dalo v roce 2021 dohromady svoje síly 141 zaměstnanců, 63 dobrovolníků 2 976 dárců.

Bez vás bychom tu nebyli

Jsme neziskové zařízení a náš příběh píšeme i díky vám, dárcům a dobrovolníkům. Jsou mezi vámi firmy i jednotlivci, poskytovatelé dotací i malé obce. Dary jsou pro nás důležité a tvoří v průměru 7 – 15 % výnosů. Významně nám pomáhají pojišťovny, ministerstvo práce a Královéhradecký kraj. Na péči si připlácí i sami klienti. 

Pro rok 2021 jste darovali 6 114 Domovenek. Domovenky jsou dárkové poukazy za 290 Kč na 1 hodinu cvičení pro nemocné. Pomáhají nám financovat rehabilitace a odbornou poradnu. Více na domovenka.cz

Rozvoj i vybavení Domova sv. Josefa je možné jen díky Evropské unii, podporovatelům a drobným dárcům. Jen díky vám jsme v roce 2021 pro nemocné pořídili celotělovou vířivou vanu, vybudovali modelovou chytrou koupelnu nebo pořídili rehabilitační přístroje a polohovací lůžka. Také je hotová klimatizace v zázemí dlouhodobých pobytů.

Výroční zpráva 2022

Nahlédněte do výroční zprávy. Najdete zde hospodářský výsledek za celou Oblastní charitu Červený Kostelec, které je Domov sv. Josefa součástí, a informace o činnosti Domova sv. Josefa i všech ostatních střediscích naší charity.