Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

O Domově

Co se dá stihnout za rok? Neuvěřitelně moc

Letos, v roce 2022, to byla jízda. I díky neutuchající podpoře dárců, příznivců a podporovatelů poskytli 19 239 hodin cvičení a poradenství nemocným a pomohli 826 lidem. Podívejte, co jsme i díky vám dokázali v letošním roce.

Publikováno: 19. 12. 2022

Dopad-v-roce-2022-domov-svateho-josefa-v-cislech.jpg

Co jsme spolu zvládli v roce 2022

Pokud bychom už teď měli něco vypíchnout, budou to tato 3 čísla: 

  • 19 239 hodin cvičení a poradenství,
  • 826 podpořených osob,
  • 2 976 dárců.

Vloni jsme poskytli 19 239 hodin cvičení a poradenství nemocným. Počítáme do toho jak vlastní rehabilitační cvičení, tak hodiny aktivizací a poradenských intervencí. Pravidelné cvičení, zdravý životní styl a zázemí opravdového domova jsou klíčové pro zvládání života s roztroušenou sklerózou.

Dokázali jsme pomoci 826 lidem. Na pobytech u nás bylo vloni 283 lidí, ale už dávno nenabízíme jen pobytové služby. Pomáháme i v domácím prostředí a usilujeme o to, aby každý nemocný měl zajištěnou celoroční rehabilitační péči. Odborná poradna měla vloni 435 klientů a 108 nemocných využilo služeb půjčovny pomůcek.

Domov sv. Josefa ve Dvoře Králové přes 20 let pomáhá nemocným roztroušenou sklerózou. Pro lehčí život s roztroušenou sklerózou dalo vloni dohromady svoje síly 141 zaměstnanců, 63 dobrovolníků 2 976 dárců.

Bez vás bychom tu letos nebyli

Jsme neziskové zařízení a náš příběh píšeme i díky vám, dárcům a dobrovolníkům. Jsou mezi vámi firmy i jednotlivci, města i malé obce. Dary jsou pro nás důležité a tvoří bezmála 7 % výnosů. Významně nám pomáhají pojišťovny, ministerstvo práce a Královéhradecký kraj. Péči si připlácí i sami klienti. 

Darovali jste 8 200 Domovenek. Domovenky jsou dárkové poukazy za 290 Kč na 1 hodinu cvičení pro nemocné. Pomáhají nám financovat rehabilitace a odbornou poradnu. Více na domovenka.cz.

Rozvoj i vybavení Domova sv. Josefa je možné jen díky Evropské unii, podporovatelům a drobným dárcům. Jen díky vám jsme vloni pro nemocné pořídili celotělovou vířivou vanu, vybudovali modelovou chytrou koupelnu nebo pořídili rehabilitační přístroje a polohovací lůžka. Je hotová klimatizace v zázemí dlouhodobých pobytů. A začali jsme budovat chytré byty pro nácvik soběstačnosti v domácím prostředí.

pf-2023-roztrousena-skleroza-domov-svateho-josefa

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články