Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

O Domově

Stavíme chytré byty. První ereskáře přivítají za rok

Rekonstrukce za desítky milionů promění zchátralý dům v Žirči na moderní pavilon pro nemocné roztroušenou sklerózou. Vzniknou v něm chytré byty a odlehčovací služba. Přestavba skončí na jaře 2024.

Publikováno: 2. 12. 2022

V budově bude několik chytrých bytů s asistivní technologií, ale i ergoterapie a vodoléčba. Nemocní tu získají krátkodobé přechodné bydlení, odbornou pomoc a podporu. Díky řadě terapií a aktivit jim odborníci z Domova sv. Josefa pomohou zvýšit soběstačnost, aby mohli i nadále žít doma se svojí rodinou a stýkat se s přáteli. V chytrých bytech budou nemocní s pomocí personálu nacvičovat péči v domácím prostředí.

„Díky nové budově budeme moci ještě lépe pomáhat těm, kteří s roztroušenou sklerózou bojují doma. Nemocným i jejich blízkým.“

Ing. Miroslav Wajsar Ing. Miroslav Wajsar
zakladatel Domova sv. Josefa

Domov sv. Josefa už odlehčovací pobyty nabízí, a to v budově bývalé barokní fary zvané Dům sv. Kláry, která stojí v sousedství. Stávající prostory jsou ale stísněné, proto možnost rozšířit službu i do další budovy je velmi vítaná. Konečně budeme moci zvýšit kvalitu odlehčovacích pobytů a celkové péče o nemocné. Obě budovy navíc nově propojí krytá prosklený koridor, který umožní bezpečný a bezbariérový pohyb pacientů mezi oběma objekty.

Co je odlehčovací pobyt?

Krátkodobý ozdravný pobyt pro zdravotně postižené, díky kterému nabere síly nemocný i jeho rodina doma. Trvá od jednoho do několika týdnů. Součástí odlehčovacího pobytu v Domově sv. Josefa je i odborná péče s řadou terapií a kulturní program.

Přispěla Evropská Unie i kraj, na dokončení chybí 10 milionů

Přestavba domu za bezmála 85 milionů je letošní největší investicí Domova sv. Josefa. Evropská Unie přispěje 57 miliony a dalších 17 milionů přislíbil Královéhradecký kraj. Stavba už začala a hotovo by mělo být na jaře 2024, kdy budova přivítá první klienty. Do té doby je ale zapotřebí ještě sehnat chybějících 10 milionů. Domov sv. Josefa hodně spoléhá na pomoc drobných dárců. Ti mohou péči o nemocné roztroušenou sklerózou podpořit i díky Domovence.

Pomozte nám dostavět chytré byty pro ereskáře

Domovenka je dar v hodnotě 290 Kč a každý jej může darovat online na www.domovenka.cz. Díky nim nalézají každoročně stovky pacientů z celého Česka pomoc a laskavou péči týmu specialistů ve Dvoře Králové. Domov sv. Josefa je totiž stále jediné lůžkové zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou u nás a přes 20 let pomáhá nemocným, ale i těm, kteří o ně pečují.

 

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články