Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Chráněné bydlení

Chci bydlet po svém a ve svém

Chci chráněné bydlení

Chráněné bydlení

V chráněných bytech to bude bezmála jako doma. Na půli cesty mezi domovem a Domovem. Ve vlastním a přitom na dosah potřebné péče. 

Bydlete v prostředí, které je přizpůsobeno právě pro vás. Máme speciálně navržené byty pro lidi s roztroušenou sklerózou.

S péčí a podporou našeho zkušeného personálu vám pomůžeme lépe zvládat život. Díky řadě terapií a aktivit si zlepšíte soběstačnost. 

2 chráněné byty v bylinkové zahradě

Sociální služba pro ereskáře

Plně bezbariérový přístup

Rehabilitace a kulturní program

 • Služba chráněného bydlení je vhodná pro

  • osoby tělesně postižené,
  • osoby s roztroušenou sklerózou mozkomíšní,
  • osoby s jiným neurologickým onemocněním,
  • osoby s jiným zdravotním postižením.

  Služba není určena pro:

  • nezletilé,
  • osoby trpící demencí,
  • akutně infekční osoby,
  • duševně nemocné,
  • drogově závislé,
  • zcela nevidomé a neslyšící,
  • osoby vyžadující denní lékařskou péči ve zdravotnickém zařízení,
  • osoby vyžadující noční zdravotní péči.

Pokud hledáte bezpečné, komfortní a plně vybavené bydlení, kde se budete cítit jako doma, tak jste na správném místě. Nabízíme vám nejen útulné prostředí, ale i možnost mít na dosah kvalitní péči našich odborníků a účastnit se doprovodného programu.

Služba je určena primárně nemocným s roztroušenou sklerózou, kteří jsou více soběstační a dokáží si většinu svých potřeb zajistit sami. Díky možnosti péče našeho personálu vám pomůžeme udržovat vaši soběstačnost a kvalitu života na vysoké úrovni.

Co je chráněné bydlení

Chráněné bydlení je forma bydlení pro lidi s omezenou soběstačností a s potřebou zvláštní péče a podpory. Tento typ bydlení poskytuje podporu lidem s různými druhy zdravotního postižení, lidem se závislostí nebo starším lidem.

V Domově sv. Josefa pomáháme především nemocným roztroušenou sklerózou. Proto i naše chráněné byty jsou primárně pro ereskáře.

Jedná se o sociální službu ve smyslu § 51 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Zahradní dům s chráněnými byty

Naše dva chráněné byty jsou v zahradním domě. Jak z jeho názvu vyplývá, stojí uprostřed zeleně, obklopen naší bylinkovou zahradou a rozlehlým parkem. K domu přiléhá velká oranžerie. 

Dům v zahradě je součástí velkého areálu Domova sv. Josefa, stojí ale samostatně stranou hlavních budov. Díky tomu poskytuje dostatek soukromí svým obyvatelům, ale přitom zůstává na dosah péče a všude je to z něj kousek. Na rehabilitace, ale třeba i do kavárny.

Uživatelé služeb jsou vybíráni se zřetelem na aktuální potřebnost a s ohledem na předpoklad dlouhodobého využívání bytů. Přízemí a příjezd k domu je zcela bezbariérový.

Bydlení s doprovodným programem

Klientům nabízíme účast na doprovodném programu. Jedná se např. o činnost v tvořivých dílnách, psychoterapii, duchovní péči, volnočasové aktivity (výlety nejen za kulturou, akce v Domově sv. Josefa apod.).

Umožňujeme jim prospěšnou činnost a účast na spoluvytváření prostředí, ve kterém žijí. Tím posilujeme jejich vědomí vlastní hodnoty a vytváříme prostor pro seberealizaci.

Postaráme se o vás

Rehabilitace a terapie

Rehabilitace a terapie

Pobyt u nás budete mít pestrý. To máte ergoterapie, psychoterapie, vodoléčba, aktivizační programy…

Zjistit více

Oblíbené výletní místo

Oblíbené výletní místo

Někdy tu bývá dost živo. Jsme vyhledávaným výletním cílem mezi Safariparkem a barokním Kuksem. Turisté nás znají jako Areál Žireč.

Co je Areál Žireč

Individuální a lidský přístup

Individuální a lidský přístup

Celý pobyt, péči, ale i kulturní program přizpůsobíme vašim možnostem a zájmům. Nejste pro nás číslo v registru, ale člověk.

Nuda v Žirči? 
Ani náhodou

Nuda v Žirči? 
Ani náhodou

Vlastní keramická a tvořivá dílna a každý měsíc jiné kulturní menu. Bude dost času na společenský život, ale i na klid a relaxaci.

Máte zájem?

Chcete chráněné bydlení v Domově sv. Josefa? Pošlete nám poštou vyplněnou žádost o pobyt a vyjádření vašeho lékaře. O zbytek se postaráme.

Žádost i s vyjádřením lékaře pošlete poštou. Kam?
Domov sv. Josefa
Zahradní dům (chráněné bydlení)
Žireč 1
544 04 Dvůr Králové nad Labem

Napište nám Klidně hned

* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Zpracováváme je v souladu s nařízením EU č. 2016/679 o ochraně fyzických osob (GDPR).