Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušený magazín Videa

Vyberte co vás zajímá:

Videos from the conference What is not talked about...

Videos from the conference What is not talked about...

On Thursday, October 19, we organized the fifth conference for patients with multiple sclerosis at St. Joseph's Home. This time with an international flavor, with colleagues from Slovakia and Poland participating and supported by the Visegrad Fund. Do you want to revisit the outcomes of the conference, or were you unable to attend? We are bringing you the individual lectures from the conference in the form of videos.

Přečtěte si více

Videa z konference O čem se nemluví

Videa z konference O čem se nemluví

Ve čtvrtek 19. října jsme v Domově sv. Josefa uspořádali v pořadí již pátou konferenci pro nemocné roztroušenou sklerózou. Tentokrát s mezinárodní příchutí, za účasti kolegů ze Slovenska a Polska a za podpory Visegradského fondu. Chcete se k výstupům z konference vrátit, nebo jste se nemohli zúčastnit? Přinášíme jednotlivé přednášky formou videí z této konference.

Video: Chůze s kompenzačními pomůckami Přehrát video

Video: Chůze s kompenzačními pomůckami

Dnes se s kamerou podíváme na kompenzační pomůcky. „Ukážeme vám různé druhy pomůcek a uvidíte i nácviky chůze," přibližuje obsah videa vedoucí fyzioterapie Dana. Vše vám předvedou nejprve terapeutky a pak i samotní klienti Domova sv. Josefa.

Video: Jak na psychickou pohodu Přehrát video

Video: Jak na psychickou pohodu

Psychoterapie pomáhá nemocným zapojit se do života, říká naše psychoterapeutka Elena a ve videu přidává pár rad, jak si zlepšit svoji psychickou kondici a tím vylepšit i kondici fyzickou.

Už máte speciální číslo magazínu?

Kam ho máme poslat:

Dbáme na ochranu osobních údajů

Video: Dlouhodobý pobyt v Domově sv. Josefa Přehrát video

Video: Dlouhodobý pobyt v Domově sv. Josefa

S kamerou jsme se podívali do našeho „domova pro osoby se zdravotním postižením“. Za dlouhým názvem se skrývá služba dlouhodobého pobytu pro ereskáře. Uvidíte, jak to vlastně v Domově sv. Josefa vypadá a navíc se dozvíte, jak o službu požádat.

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi Přehrát video

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi

Dnes se podíváme do zdravotního oddělení Domova sv. Josefa. Přes 20 let pomáháme vážně nemocným roztroušenou sklerózou a jsme stále jediné zařízení svého druhu v Česku. Dozvíte se něco o zdravotních pobytech, jak se hradí a jak to vlastně u nás vypadá.

Video: S čím vám pomůže naše poradna Přehrát video

Video: S čím vám pomůže naše poradna

Jak vám může pomoci naše odborná poradna? Rozumíme sociálnímu systému, doporučíme speciální pomůcky, vybereme vhodný pobyt u nás a spojíme vás s našimi odborníky. Pomáháme ereskářům i těm, kteří o ně pečují. A hlavně: služba je zdarma a pro každého.

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit? Přehrát video

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit?

Potřebujete francouzské hole, speciální matraci nebo třeba invalidní vozík? To vše můžete u nás půjčit a vyzkoušet. Jste po operaci či úrazu? Máte zdravotní postižení? Pomůžeme vám s výběrem kompenzačních pomůcek a dovezeme je k vám domů. Kde najdete půjčovnu? V menu klepněte na „potřebuji pomoci“.

Video: Jak doma správně cvičit Přehrát video

Video: Jak doma správně cvičit

Nemocní roztroušenou sklerózou potřebují pravidelně cvičit. Proto vám ukážeme, jak může vypadat fyzioterapie u vás doma. Ve videu vás čekají praktické ukázky cvičení. Dozvíte se, jak procvičovat koordinaci horních a dolních končetin, jak je posílit končetiny, ale i paměť.