Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Darujte

Netradiční dovolená letos pošesté

I letos jsme měli v Domově sv. Josefa týdenní návštěvu dobrovolnic z Prahy. Kdysi to začalo jako oficiální mezinárodní spolupráce zaštítěná organizací CISV. Dnes je to skupina kamarádek, které si vezmou dovolenou a přijedou pomáhat v týdnu před největší prezentační a benefiční akcí Svatoanenskými zahradními slavnostmi. Letos pošesté.

Publikováno: 1. 8. 2023

2023_08_dobrovolnice_z_Prahy_na_SAS

Jsme rádi, že se volbou pro jejich dobročinnou dovolenou stává opakovaně areál Domova sv. Josefa s jeho obyvateli i personálem. Místo doslova magické, jak tvrdí dámy, letos v profesní skladbě: lékařka, auditorka, architektka, fyzioterapeutka, administrastivní referentka a dvě učitelky z mateřské školy.  

Pro klienty Domova sv. Josefa se návštěva těchto neohrožených žen stává příjemnou změnou v mnohdy stereotypním denním programu. Mohli se podívat třeba do Jánských Lázní na Stezku korunami stromů.

Dobrovolnice celý týden nezahálely, neštítily se žádné práce. Dělaly, co bylo před Svatoanenskými slavnostmi potřeba. Plely v bylinkové zahradě, uklidily prostor v kočárovně i v kostele. I na popovídání s klienty si udělaly čas. Fyzioterapeutka zaplnila celou kavárnu při přednášce na téma kraniosakrální terapie.

Znáte někoho, kdo by si na práci bral dovolenou? My ano, skupinu neohrožených žen z Prahy, které se místo dovolené přijeli věnovat lidem s roztroušenou sklerózou. Inspirují nás a vy se můžete pro dobré skutky inspirovat také.

Více o dobrovolnictví

V den Svatoanenské pouti se na chvíli staly servírkami pro hosty, pomáhaly s prodejem u stánku s keramikou, věnovaly se vozíčkářům, kteří neměli nikoho jako doprovod na kulturním programu v rámci slavností. Zkrátka byly nepostradatelným článkem týmu, díky kterému proběhly slavnosti pohodově a bezproblémově. 

Spolupráce si moc vážíme a zejména za klienty jim patří velké poděkování. 

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články