Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Darujte

Kommo: Cvičení, které jste ještě nezažili

Kommo je nový druh cvičení, které propojuje tělo s mozkem a zábavu s fyzioterapií.

Publikováno: 27. 2. 2024

2402 Kommo cviceni

Mozek bude proti, tělo bude pro

Kommo vzniklo společnými silami Domova sv. Josefa, reklamní agentury VLM a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Zadání bylo jasné: Vytvořit účinné cvičení, které zlepší kvalitu života lidí s roztroušenou sklerózou a těch, kteří si uvědomují, že pohybové aktivity jsou dobré pro jejich zdraví a pohodu. 

Kommo je unikátní v tom, že propojuje fyzioterapii a gamifikaci. Že jste ještě výraz gamifikace neslyšeli? Jde o použití herních prvků, které při cvičení zapojí představivost, paměť a logiku. 

Jak zapojit hlavu? 

Prvky gamifikace jsou napojené na jedinečný kousek vybavení, který dělá z Kommo opravdu neobvyklý zážitek. Jedná se o speciální barevnou tyč, na kterou jsou navázány hravé aktivity, jejichž cílem  je rozpohybovat během cvičení kromě našich těl i naše mozky. Během cvičení totiž musíte s tyčí nejrůznějšími způsoby interagovat a zapojovat své kognitivní funkce. Na její finální podobě se právě pracuje. Hlavními požadavky jsou moderní a zároveň jednoduché provedení, maximální účinnost a zábava. 

Větší část dne stráví člověk vsedě

Existuje hned několik důvodů, proč cvičit Kommo. Jedním z nich je, že nám může pomoct zbavit se špatných pohybových návyků a vyvážit náš nezdravý životní styl. Studie mezinárodního badatelského týmu ukázala, že lidé tráví větší část dne vsedě, což zvyšuje riziko předčasného úmrtí nebo onemocnění srdce a cév.* Dobu strávenou vsedě můžeme alespoň z části můžeme vykompenzovat cvičením. A Kommo bylo navrženo mimo jiné tak, aby cílilo právě na potřeby lidí v sedavých zaměstnáních.  Je tedy zkrátka skvělá posila proti civilizačním nemocem. 

Pomůže vám také zlepšit duševní kondici. Součástí Kommo jsou totiž i úkoly na procvičování mozku. Kdy naposledy jste hráli například slovní fotbal nebo sčítali číselné řady?  

Kommo se brzy zařadí mezi teambuildingové aktivity na pracovništích. Firemní fittness je dnes běžnou součástí středních a velkých firem. I pár minut cvičení Kommo denně prohloubí vzájemné vztahy mezi kolegy a pomůže jim na chvíli narušit každodenní pracovní shon. 

A především – každý, kdo bude cvičit Kommo, podpoří klienty Domova sv. Josefa. Veškeré výtěžky ze cvičení Kommo a prodeje tyčí poputuje na péči o vážně nemocné roztroušenou sklerózou. 

5 důvodů, proč byste měli cvičit Kommo:

1. Zlepšíte si fyzičku 
2. Posílíte pozornost
3. Zapojíte paměť 
4. Budete se cítit šťastní a víc v pohodě
5. Podpoříte klienty Domova sv. Josefa 

Na vlastní kůži 

Abychom se na vlastní kůžu přesvědčili, jak takové cvičení probíhá a co s námi hodina cvičení udělá, jeli jsme s fundraisingovým týmem Domova sv. Josefa na místo, kde se Kommo zrodilo. V obnovené bývalé budově Elektrických podniků v Praze Holešovicích jsme měli příležitost pod on-line dohledem fyzioterapeutky z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy zkusit několik cviků. Cvičili jsme samostatně, ve dvojicích, ale v jednu chvíli i všichni najednou! Po šedesáti minutách intenzivního cvičení jsme se cítili příjemně psychicky i fyzicky.

„V obnovené bývalé budově Elektrických podniků v Praze Holešovicích jsme měli příležitost Kommo vyzkoušet na vlastní kůži. Po šedesáti minutách intenzivního cvičení jsme se cítili příjemně psychicky i fyzicky.“

Mgr. Lenka Šlezingrová
PR a komunikace

Udržuj tělo a mozek v kondici 

Kommo je zábavné kompenzační a zábavné cvičení pro mozek i tělo, které nás vrátí zpátky do správných kolejí. Mentálně i fyzicky. Vychází z letité zkušenosti terapeutů, kteří denně cvičí s nemocnými trpícími neurologickými potížemi. Systém cviků je prověřený profesionály ze světa fitness a obohacený o zábavné, hravé prvky. 

Kommo je zkrátka cvičení pro ty, kteří chtějí být fit a šťastní. Kommo je cvičení, které změní tvůj život.

 

*Velká mezinárodní studie potvrzuje, že přílišné sezení vážně ohrožuje zdraví, Stanislav Mihulka, Časopis 100+1, 19. 6. 2022, Velká mezinárodní studie potvrzuje, že přílišné sezení vážně ohrožuje zdraví | 100+1 zahraniční zajímavost (stoplusjednicka.cz) 

Kommo: Zábavné cvičení pro tělo i mysl

Více informací o Kommo

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články