Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Dobrovolníci

Obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci

Chci se stát dobrovolníkem

Dobrovolníkem Domova sv. Josefa se může stát každý. Přijíždějí k nám firemní zaměstnanci, jednotlivci a velký podíl na dobrovolnictví má místní spolek, Královédvorská Ar­nika

Dobrovolníci

Je téměř nemožné stanovit, jaká pomoc je pro nás nejpotřebnější. Ať se jedná o čas strávený s klienty a jejich doprovázení na různých akcích, pomoc s údržbou areálu nebo účast na akcích pro veřejnost, jsme za vaše zapojení vděční a vnímáme to jako něco nesamozřejmého a velmi cenného.

Jak se stát dobrovolníkem

  1. Kontaktujte nás, nebo se spojte s dobrovolnickou organizací, Královédvorskou Arnikou
  2. Vyřídíme krátké papírování
  3. Ihned se můžete zapojit

Pár tipů, jak nám můžete pomoci

Společník u lůžka či na procházce

Nevyléčitelná nemoc přináší často osamění. Proto obyvatelé Domova uvítají možnost upřímně si popovídat o čemkoliv, od politických témat, přes bolesti kolen až po „…jó, tenkrát, když jsme byli…“ A když je venku hezky, můžete vzít nemocného na vozíku na procházku do parku nebo třeba na výlet.

Čtenářský klub

Mnohým klientům zrak či ruce neslouží natolik, aby mohli číst sami, proto uvítají někoho, kdo si najde čas, aby jim četl knihy či noviny.

Pomoc při arteterapii

V rámci arteterapie s klienty vyrábíme výzdobu pro Domov, malujeme na hedvábí, modelujeme z hlíny, vážeme suché vazby nebo třeba přesazujeme květiny či sušíme bylinky.

Kulturní akce

Bez dobrovolníků bychom nedokázali pořádat Svatoanenské slavnosti nebo třeba Bylinkobraní. Pomůžete nám s přípravou akce pro stovky lidí. Odměnou Vám bude nevšední kulturní zážitek.

Údržba parku a zahrady

Netroufáte si na práci s nemocnými lidmi? I tak jim můžete pomoci, a to údržbou areálu Domova (hrabání listí, sekání trávy, údržba cestiček, pletí záhonků).

Může se hodit

  • Dobrovolník je pro nás člověk, který nám zdarma věnuje více či méně svého volného času a pomáhá nám jak v běžném provozu střediska, tak při mimořádných akcích a příležitostech.

    Dobrovolník nabízí svůj zájem, znalosti, energii a čas a pracuje jen tolik, kolik může a chce, aby mu práce přinášela uspokojení a radost. Někteří z nejvíce vytrvalých dobrovolníků se postupem času stali našimi řádnými zaměstnanci.

  • Dobrovolníkem může být kdokoliv, protože každý z nás umí něco, co může poskytnout ostatním.

  • Jako poděkování a odměnu pořádáme pro naše dobrovolníky společné setkání s občerstvením. Dále věnujeme čestné vstupenky na námi pořádané kulturní akce.

2021, MIloš Šálek, dobrovolníci, kuželky, Domov svatého Josefa, IMG_6060
2021, Miloš Šálek, dobrovolníci, hra na hudební nástroje, klavír, Domov svatého Josefa, IMG_4281
2019, dobrovolníci ze zahraničí, Domov sv. Josefa