Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Darujte

Plavali jsme, co nám síly stačily!

Zúčastnili jsme se charitativní plavecké akce Praque City Swim, kterou pořádala organizace Alsa z.s. Závody byly organizovány s cílem podpořit pacienty s nemocí ALS. Spolu s naším klientem Honzou, který se závodu také zúčastnil, jsme dostali možnost podpořit povědomí o roztroušené skleróze.

Publikováno: 17. 6. 2023

Nemoc příbuzná s roztroušenou sklerózou

Akci na podporu pacientů s amyotrofickou laterální sklerózou (*ALS) uspořádala již popáté organizace ALSA z.s., a to 16. června 2023 v pražském Podolí. ALS je nemoc příbuzná s roztroušenou sklerózou. Velmi zjednodušeně si ji můžeme představit jako tu nejhorší variantu roztroušené sklerózy. V Domově sv. Josefa jsme proto velmi rádi za společnost Alsa, která takto nemocným pomáhá. Děkujeme za pozvání na tuto akci. 

Teplota vody se pohybovala kolem 16 stupňů 

Ačkoli se teplota Vltavy pohybovala pouze kolem 16 stupňů, na událost se sjelo dvě stě sportovců. Závod, který se uskutečnil v prostorách Yacht Clubu CERE, podpořila i řada známých osobností, například David Kraus, Daniela Brzobohatá nebo Vojtěch Dyk. 

Příště byste mě mohly taky trochu vykoupat 

Díky štědré finanční podpoře společnosti BTL Zdravotnická technika, a.s. mohl na závodech zabojovat i náš klient Honza, kterého společně s naším týmem podpořil ze břehu i jeho tatínek. ,,Bylo to úžasný, ale víš, příště byste mě mohly taky trochu vykoupat," vzpomínal na akci vždy pozitivně naladěný a usměvavý Honza. 

Členky našeho týmu se později ještě účastnily závodů týmů na megaboardu, na kterém ani jedna z nich předtím nestála. Nakonec ale obstály s plnou parádou. 

Výtěžek byl určen pacientům 

Díky účasti a podpoře partnerů se podařilo vybrat víc než 800 tisíc korun. Výtěžek z akce byl určen pacientům a také na nákup zdravotních pomůcek k usnadnění péče o pacienty. ALSA, z.s. je jedinou organizací, která se v Česku zabývá tématikou ALS. Jejím dlouhodobým cílem je vytvoření sociálně-rehabilitačního centra. 

Pro víc fotek a videí sledujte náš Instagram.

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články