Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

O Domově

Zařadili jsme se mezi nejúspěšnější zaměstnavatele v regionu

V Domově svatého Josefa poskytujeme již 22 let péči a podporu lidem s roztroušenou sklerózou. Zaměstnáváme přes 150 lidí. V říjnu tohoto roku se stala Oblastní charita Červený Kostelec vítězem soutěže Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+, kterou pořádal Královéhradec­ký kraj.

Publikováno: 5. 10. 2023

DSC_1569

Soutěž oceňuje zaměstnavatele, kteří vytvářejí příznivé podmínky pro práci lidí starších 55 let. Celkem bylo přihlášeno do tří kategorií 19 zaměstnavatelů. Oblastní charita zvítězila v kategorii velká firma a porazila tak některé zdravotnické giganty jako Fakultní nemocnice Hradec Králové nebo Oblastní nemocnice Náchod.

Našim zaměstnanům vycházíme maximálně vstříc 

V Oblastní charitě Červený Kostelec pracuje přibližně 29 % lidí starších 55 let. „Našim zaměstnancům vycházíme maximálně vstříc například s úpravou pracovní doby. Nabízíme 20 druhů zkrácených úvazků, práci jen v určité dny v týdnu, posunutí pracovní doby, nesloužení nočních směn nebo práci na homeoffice. To vše samozřejmě v rámci našich provozních možností,“ vysvětluje Dagmar Flosová, personalistka Domova svatého Josefa.

Z celkového počtu všech zaměstnanců zde pracuje víc než 100 zdravotníků, ošetřovatelů a terapeutů, kteří pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou vrátit se zpět do života.

Začínala jako fundraiserka, nyní připravuje kulturní program

Nabíjí mě, když klientům udělám radost, a možná to bude znít trošku sobecky, ale i já z toho žiji. Obdivuji, s jakou trpělivostí klienti snáší tuto nemoc. A snažím se jim pobyt tady zpříjemňovat, jak jen můžu,“ sděluje své dojmy Jitka Holcová, která v Domově pracuje víc než 16 let. Začínala jako fundraiserka. Nyní připravuje pro klienty kulturní program zahrnující koncerty, divadelní představení, výlety, benefiční akce či běžné nákupy. Zároveň je koordinátorkou dobrovolníků.

Jak se vyrovnat s osudy klientů 

V Domově působí i Jana Mrovcová, bývalá učitelka tanečního oboru. Za prací dojíždí
30 kilometrů už pět let. „Zaujalo mě zdejší nádherné prostředí. Nejdříve jsem se poptala klientů v kavárně, jak se jim tu líbí. Přesto, že dojíždím z takové dálky, jsem si vybrala právě toto místo.“ Ve své práci se setkává s ne vždy veselými příběhy klientů. „Mám dobrý pocit z toho, že jim můžu pomáhat a být jim prospěšná,“ popisuje Jana Mrovcová, jak se vyrovnává s jejich osudy.   

Naše zařízení si váží a podporuje všechny své zaměstnance, neboť jsou nejen zdrojem odbornosti a zkušeností, ale také lidskosti. Celkovou atmosféru z Domova shrnuje Jitka Holcová: „Kdo to nejde dělat srdcem, ten tu nevydrží. Není to práce, ale poslání.“

Celý rozhovor s Janou Mrovcovou a Jitkou Holcovou na Českém rozhlase Hradec Králové si můžete poslechnout zde

 

Na náš medialonek se můžete podívat níže:

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články