Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

O Domově

Nové auto pomáhá vozíčkářům

Díky pomoci Nadace ČEZ používáme k přepravě klientů nové speciálně upravené auto. K jakým účelům nám slouží?

Publikováno: 14. 12. 2023

23.12 Caddy

Nezbytnost i priorita 

Pořízení nového auta upraveného pro převoz jednoho vozíčkáře pro nás bylo nezbytností a prioritou. Do nákupu Caddyho jsme měli pouze auto vhodné pro přepravu pěti až šesti vozíčkářů. Používáme ho hlavně na cesty za kulturou, sportovními zážitky nebo na nákupy do nedalekého Dvora Králové.

„Jsme vděční, že naši žádost Nadace ČEZ podpořila a částkou 528 tis. korun přispěla k zakoupení Volkswagenu Caddy. “

Klienti, kteří se k nám sami nedostanou 

Naráželi jsme ale na to, jak vyřešit přepravu jednoho vozíčkáře. Chtěli jsme vyjít vstříc klientům bez nároku na převoz sanitkou, ale taky našemu kolegovi na vozíčku, který vyjíždí za klienty do terénu. 

Kromě toho nás trápila složitá přeprava klientů v samotném areálu Domova sv. Josefa, kde se nachází čtyři od sebe poměrně vzdálené budovy. Například mezi budovou odlehčovací služby a kavárnou, kostelem nebo rehabilitací je pohyb s imobilními klienty náročný. Zejména, když prší, jsou namrzlé chodníky či hustý déšť, je přesun téměř nemožný. 

Jsme vděční, že Nadace ČEZ podpořila naši žádost o zakoupení automobilu a částkou 528 tis. Kč přispěla k zakoupení Volkswagenu Caddy. A velmi si vážíme toho, že tím pomáhá zkvalitňovat a rozvíjet služby pro naše klienty. 

čez

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články