Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Ergoterapie

Udržet a rozvinout soběstačnost

Ergoterapie

Naším cílem je poskytnout podporu a vedení, které klientům umožní vést plnohodnotný život s co největší mírou nezávislosti.

Jak vytváříme plán

Plán každého klienta je vytvořený na míru a má jiný cíl. Například, aby se klient sám posadil, najedl nebo se podepsal. Stanovujeme si reálné či menší cíle. Společně trénujeme v reálných podmínkách, například v jídelně nebo na pokoji. Využíváme individuálního pohybového potenciálu každého člověka.

S čím vám pomůžeme

Pomůžeme nacvičit soběstačnost v běžných denních činnostech a reálných podmínkách.

Trénujeme a podporujeme kognitivní funkce.

Jaké používáme metody 

Naše terapie začíná seznámením klientů a pacientů s principy ergoterapie. Klíčový důraz klademe na její přínos pro každodenní život. Následně klienta zapojíme do rozhodovacího procesu, aby si vybral co je pro něj v jeho situaci nejvíce důležité. Společně potom definujeme cíle, které jsou realistické a měřitelné. Během pobytu se soustředíme na dosažení těchto cílů s cílem zlepšit soběstačnost klienta na maximum.

Míčková facilitace

Bobath koncept 

Bazální stimulace

Sensomotorická stimulace

Odborná poradna

Spojte se s naším specialistou

Máte zájem o konzultaci s odborníkem z pohodlí vašeho domova? Domluvte si termín telefonicky na 491 610 620 každý všední den od 8 do 15h, emailem na poradna@dsj-zirec.cz nebo přes samoobslužnou poradnu. Konzultace je zdarma.

Spojte se s naším specialistou

Načerpejte zkušenosti od našich specialistů