Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Hrdinové našich Vánoc

Díky firmám Albatros Media a.s., Rossmann spol. s.r.o. a Merck spol. s.r.o. měli zaměstnanci Domova sv. Josefa mnohem veselejší Vánoce.

Publikováno: 9. 2. 2024

20231219_101331

Text, fotografie: Kristina Žižka

Posláním Domova sv. Josefa je lehčí život s roztroušenou sklerózou. Více než 20 let vyvíjíme jedinečný terapeutický program. Doplňujeme ho širokou škálou volnočasových aktivit, k větší soběstačnosti pomáhá nemocným multidisciplinární tým specialistů a v brzy i naše chytré tréninkové byty.

Naši klienti jsou pro nás naprostou prioritou a my se jim to snažíme dávat každý den najevo. Naši terapeuti s nimi každý den cvičí, pečovatelky je oblékají, podávají stravu, pomáhají s hygienou. Zdravotní sestry a specialisti pomáhají s léčbou ran, aktivizační pracovnice s nimi vyjíždějí za kulturou a do přírody. Pracovníci administrativních pozic se snaží uvést všechny procesy do pohybu. Ať je to komunikace se zdravotními pojišťovnami, což často nebývá jednoduchá úloha nebo v dnešní době i důležité sociální sítě, které nám pomohou, aby se o nás dozvědělo více nemocných a jejich rodin.

Naše organizace je z velké části závislá na darech zvenčí, bez podpory našich dárců bychom nemohli fungovat. Jsme moc rádi, že se pozornost z velké míry ubírá tam, kam se ubírá i ta naše, a to na klienty. Ale také je potřeba říci, že se často zapomíná na naše zaměstnance. Na ty, kteří za tím vším stojí. Zlatých srdcí je v Domově víc než dost, bohužel nejsme schopni naše zaměstnance ocenit finančními nebo jinými vánočními dárky, tak jak to v běžných zaměstnáních bývá, protože veškeré naše finanční prostředky putují na péči o klienty nebo provoz a rozvoj zařízení.

Foto Albatros (2)

Pokusili jsme se letošní rok tento pohled firmám nastínit a jsme moc nadšení, že nám byli ochotni pomoci. S vánočními dárky nám letošní Vánoce pomohla firma Albatros Media a.s., která darovala knihy jak pro naše zaměstnance, tak pro klienty, kteří u nás přes Vánoce zůstali.

20231218_091504

Stejně štědře nás obdarovala i firma Rossmann spol. s.r.o., oběma firmám moc děkujeme za jejich ochotu vytvořit Domovu příjemnější Vánoce. V neposlední řadě musíme zmínit firmu Merck spol. s.r.o., s kterou jsme na konci minulého roku vytvořili ojedinělou spolupráci, a která se též zapojila do vánočních dárků poskytnutím bohatého finančního příspěvku na nákup vstupenek do kina. O naší spolupráci ještě ale uslyšíte.

Podívejte se, jak předávání dárků probíhalo zde

Děkujeme všem, že tyto Vánoce se stal Domov sv. Josefa opravdovým domovem.

Chcete také přispět?

Investujte do dobra. Staňte se partnerem projektu, který pomáhá konkrétním lidem a přináší dopad společnosti.

Spojte se s naší firemní fundraiserkou

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články