Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Akce

Svatoanenské slavnosti obrazem

Jak vypadal dvaadvacátý ročník oblíbené benefiční slavnosti? Nechyběl tradiční řemeslný jarmark, skvělé pochoutky ani vystupující na několika pódiích. Navíc jsme odstartovali sbírku Chytré byty pro blbou nemoc, která pomůže nemocným roztroušenou sklerózou.

Publikováno: 2. 8. 2023

Rádi bychom se s vámi podělili o velikou radost: slavnosti letos navštívilo 1400 lidí a celkový výtěžek dosáhl 291 457 Kč. Tato částka poputuje na dofinancování chytrých bytů pro nemocné roztroušenou sklerózou. 

Připočteme-li k tomu podporu dárců Domova sv. Josefa z posledních dvou měsíců, svítí na oficiálním webu sbírky www.problbounemoc.cz částka 596 777 Kč. Abychom mohli dokončit první chytrý byt, zbývá vybrat ještě 153 tisíc.

„Sbírka Chytré byty pro blbou nemoc spustila lavinu podpory. Doufáme, že brzy dosáhneme cíle a dofinancujeme první chytrý byt. V Domově sv. Josefa jsme za to nesmírně vděční.“

Andrea Kollová Andrea Kollová
koordinátorka Svatoanenských slavností

A jak to celé probíhalo?

Slavnosti již tradičně začaly mší svatou, kterou celebrovali Mons. Josef Kajnek a Mons. ThLic. Vojtěch Cikrle.

Program probíhal po celém areálu a moderace se opět ujal Josef Mádle. Na nádvoří Domova zahrál divadlo Jan Hrubec, kostel sv. Anny rozezněl varhany prof. Václav Uhlíř. Nechyběl ani řemeslný jarmark, prezentace historických kol, rytířský souboj a soutěž pro děti. 

Na pódiu v parku jsme pro veřejnost spustili sbírku Chytré byty pro blbou nemoc. Pak už areál rozezněl historický rock, folk i Václav Vaňura alias Láska. Hlavní hvězdou pak byli Robert Křesťan & Druhá tráva. 

Všem, kteří přispěli svou účastí, ze srdce děkujeme. Těsíme se vás i na dalším ročníku! 

 

A nyní již slibovaná fotogalerie:

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články