Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Méně administrativy, více péče

pro nemocné roztroušenou sklerózou

Ročně dokážeme pomoci stovkám vážně nemocných, v Česku jich jsou ale tisíce. S odvahou jsme se proto pustili do změn, abychom mohli pomoci více lidem. Díky projektu Nadace OSF pomáhá našim specialistům a odborné poradně každý den CRM Salesforce.

salesforce-mene-administrativy-vice-pece

logo-nadace-osd-vybor-dobre-vule-active-citizens-fund

Odborná poradna pro nemocné 

V Domově sv. Josefa provozujeme odbornou poradnu pro lidi s roztroušenou sklerózou. Pomáháme jim řešit každodenní problémy, nalézt vhodnou péči blízko domova, nebo je provést labyrintem formulář. Někdy doporučíme vhodnou pomůcku, která usnadní život. 

Koordinátorka poradny se snaží pro každého nalézt řešení v jakékoliv záležitosti. Pomáhá jí v tom multidisciplinární tým složený ze specialistky na alternativní komunikaci, fyzioterapeutů, logopedky, psychoterapeutky, zdravotních sester, sociálních pracovníků, fundraiserů a dalších odborníků. 

Když není čas na to důležité – na péči

Od začátu nám ale chyběl nám efektivní software pro snadné spojení s klientem a správu záznamů poskytnutých terapií a intervencí. Terapeutům se tak často stávalo, že museli informace zadávat do několika různých tabulek. To znamenalo výrazně navyšovalo administrativní zátěž, ale zvyšovalo i chybovost. A mnohem méně času pak zbývalo na to skutečně důležité – na přímou péči o nemocné. 

Řešení? Software

Prostřednictvím Salesforce jsme si již dříve vyzkoušeli základní implementaci modulů pro projekty a práci s dárci. Nyní ale konečně využíváme celý potenciál systému tak, aby z něho profitovali také potřební s roztroušenou sklerózou a terapeuti, kteří se o ně starají.

 

„Naší velkou výhodou ale je, že digitalizaci chodu organizace přikládáme velký význam a ve spolupráci s CRM pro neziskovky implementujeme software Salesforce. “

Jan Staněk
vedoucí fundraisingu a komunikace

Koordinátor implementace Salesforce shromažďoval požadavky na funčknost systému a díky projektovému příspěvku jsme software nejen zakoupili, ale s programátory jej vyladili a upravili pro potřeby odborné poradny.

Co vlastně proběhlo

  • implementace a customizace na míru pracovníkům poradny
  • možnost efektivního a rychlého záznamu intervencí a informací o klientech
  • sdílení záznamů intervencí v rámci multidisciplinárního poradenského týmu
  • sběr požadavků na vybavení a další potřeby odborné poradny
  • vývoj systému pro záznam propagace odborné poradny
  • vývoj systému pro efektivnější práci s dárci (zejm. pravidelnými dárci) a jejich propojení s potřebami klientů
  • nakoupení potřebných licencí, aby to celé fungovalo,
  • zaškolení 12 terapeutů s prací v systému.

Přínos a dopady projektu

Byl vytvořen modul Intervence pro odbornou poradnu. Využívá ho 12 terapeutů a specialistů na komunikaci, jedná se o zabezpečenou databázi.
Díky novému poradenskému modulu jsme od listopadu 2021 do července 2022 zajistili 653 poradenských intervencí v tématech jako je sociální péče, fyzioterapie, psychoterapie, alternativní komunikace nebo třeba logopedie. Jaké jsou konečné dopady?

  1. Větší vzájemná informovanost zaměstnanců – máme data z telefonických a emailových intervencí v jednom uceleném systému.

  2. Zkvalitnění služby odborné poradny pro nemocné roztroušenou sklerózou – jsme schopni se prostřednictvím reportů podívat na zadaná data a vyhodnotit je.

  3. Propojení modulu Intervence s PR systémem, prostřednictvím kterého informujeme cílovou skupinu o našich službách a aktivitách.

  4. Samotný rozesílací software.

  5. Větší soběstačnost lidí s roztroušenou sklerózou – díky efektivnějšímu systému dokážeme poskytovat kvalitnější služby a věnovat více času nemocným.

  6. Follow up projektu – analýza téměř všech dat, která o klientech Domova sv. Josefa vedeme – hledání systému pro vykazování všech služeb, které poskytujeme.

Projekt v kostce

Název projektu
Méně administrativy, více péče nemocným roztroušenou sklerózou

Číslo projektu
62500–2021–004-AG5–0084

Doba realizace: 1.9.2021 – 31.7.2022

Poskytovatel dotace
Nadace OSF
Poskytnutá dotace: 73 926 Kč Kč