Začala velká rekonstrukce. V Domově sv. Josefa vzniknou chytré byty

Začala velká rekonstrukce. V Domově sv. Josefa vzniknou chytré byty

Odlehčovací pobyty v Domově sv. Josefa ve Dvoře Králové se rozšíří do nové budovy a na nemocné routroušenou sklerózou tu budou čekat chytré byty. Přestavba domu č. p. 126 bude stát přes 80 milionů a skončí na jaře 2024. 

Vizualizace budovy po rekonstrukci.

V budově proto bude několik chytrých bytů s asistivní technologií pro nácvik soběstačnosti v domácím prostředí, ale i ergoterapie a vodoléčba. Nemocní tu získají krátkodobé přechodné bydlení, odbornou pomoc a podporu. Díky řadě terapií a aktivit jim odborníci z Domova sv. Josefa pomohou zvýšit soběstačnost, aby mohli i nadále žít doma se svojí rodinou a stýkat se s přáteli.

Začala rekonstrukce č. p. 126 v Žirči. V budově budou odlehčovací pobyty pro nemocné.   Nová budova odlehčovací služby přivítá klienty v roce 2024.


Domov sv. Josefa už odlehčovací pobyty nabízí, a to v budově bývalé barokní fary zvané Dům sv. Kláry, která stojí v sousedství. Stávající prostory jsou ale stísněné, proto možnost rozšířit službu i do další budovy je velmi vítaná. Konečně budeme moci zvýšit kvalitu odlehčovacích pobytů a celkové péče o nemocné. Obě budovy navíc nově propojí krytá prosklený koridor, který umožní bezpečný a bezbariérový pohyb pacientů mezi oběma objekty.

Nová budova odlehčovací služby přivítá klienty v roce 2024.

Projekt přestavby domu je největší investiční akcí Domova sv. Josefa v tomto roce a zároveň byl dům poslední stavbou stojící na náměstí v Žirči, která čekala na rekonstrukci.Celkové náklady vč. DPH činí 84,5 mil. Kč. Na projekt se podařilo získat dotaci 57 mil. Kč z Evropské unie (IROP 6.1 React) a mimořádnou podporu 17 mil. Kč z Královéhradeckého kraje. Zbývá zajistit ještě necelých 10 mil. Kč. Stavební práce by měly skončit na jaře 2024, kdy budova přivítá první klienty.

Domov sv. Josefa ve Dvoře Králové je jediné lůžkové zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou v Česku. Více než 20 let pomáhá nemocným, ale i těm, kteří o ně pečují. Kromě rehabilitačních pobytů s terapiemi nabízí nemocným i odbornou poradnu a pomoc přímo u nich doma.

22.12 sm cp126 rekonstrukce 5 22.12 sm cp126 rekonstrukce 3

 

Samotné vybudování je velmi zásadní pro pomoc lidem s roztroušenou sklerózou. To nejdůležitější se však děje uvnitř a je jím laskavá péče, naslouchání a porozumění nemocným. Právě s takovou péčí nám nesmírně pomáhají Domovenky.

Domovenka je poukaz na cvičení pro nemocné roztroušenou sklerózou v hodnotě 290 Kč. Díky darovaným Domovenkám se takto nemocným věnují specialisté z Domova sv. Josefa. 

Pomozte nemocným roztroušenou sklerózou. Darujte Domovenku.

 

 

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031