Informace před přijetím

Co musím udělat, abych mohl do Domova svatého Josefa na zdravotní pobyt?

  • stáhněte si z našich stránek žádost o přijetí a vytiskněte ji
  • žádost vyplňte a nechte si ji potvrdit od Vašeho praktického lékaře nebo neurologa
  • k žádosti přiložte poslední lékařský nález a pošlete ji poštou na adresu Domova

Co se bude dít dál?

V případě možného nástupu Vás telefonicky kontaktujeme.

Jak je to s přepravou?

V současné době nevlastníme sanitní vůz. Jsme ale zdravotnické zařízení, do kterého Vám může napsat převoz sanitním vozem Váš praktický lékař. Pokud tedy potřebujete zajistit převoz, požádejte svého praktického lékaře.

Co si mám vzít s sebou?

Léky, které běžně užíváte (na začátek pobytu), pomůcky, které běžně používáte (hůl, berle, vozík ap.), toaletní potřeby, ručník, osušku, pyžamo, župan, pohodlné oblečení na den (trička, košile, tepláky, kalhoty), oblečení pro pobyt venku (možnost výletů, nákupů, návštěvy kina, divadla), domácí obuv a venkovní obuv, občanský průkaz, průkazku zdravotní pojišťovny, výměr důchodu a doklad o přiznaném příspěvku na péči. Další věci podle svého uvážení.

Jak je to s praním prádla?

V Domově je možné si nechat osobní prádlo vyprat. Z tohoto důvodu je nutné mít ho označené jménem.

Jak jsou vybaveny pokoje, kde budu ubytován?

Pokoje jsou vybaveny televizí, telefonem a sociálním zařízením. Pacienti a jejich doprovod mají možnost využít kuchyňku na oddělení. Kuchyňka je vybavena navíc lednicí s mrazákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí. V Domově je možné využít služeb audioknihovny (různé knižní tituly mluveným slovem). Z tohoto důvodu doporučujeme přivézt si vlastní CD přehrávač, protože naše pokoje jimi nejsou vybaveny.

Mohu si v Domově uložit někam svoji hotovost?

Doporučujeme při přijetí uložit větší obnos peněz do trezoru k sociálnímu pracovníkovi. V případě jeho nepřítomnosti do trezoru na sesterně. (Doporučujeme, aby část hotovosti byla v bankovkách o nižší nominální hodnotě, např. 100 nebo 200 Kč). Maximální výše uschovaných peněz v trezoru by neměla překročit částku 30 000 Kč.Tato hotovost zůstává samozřejmě vlastnictvím pacienta. Vyzvednout ji lze v pracovní dny (Po-Pá, 10 -11 hod).

Jak je to v Domově sv. Josefa s návštěvami?

Protože cílem naší péče je maximálně možné zlepšení kvality života nemocných, návštěvy jsou u nás neomezené (24 hodin denně). Je možné si s časovým předstihem objednat stravu. V případě nutnosti je možné ubytování blízké osoby v 1 lůžkových pokojích. Ubytování je nutné sjednat dopředu.

Kam se mohu obrátit s dalšími dotazy?

Jakékoliv další dotazy Vám rádi zodpoví sociální pracovnice pro zdravotní pobyty.

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031