Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Výtah pro Kláru

Nový výtah pro odlehčovací pobyty už stojí. Děkujeme za pomoc

logo-mpsv-ministerstvo-prace-a-socialnich-veci

Aktualizace: Projekt je ukončen. Děkujeme všem, kteří nám pomohli nový výtah vybudovat.

Představte si, že jste se zasekli ve výtahu. Máte? A navíc na vozíku. Uděláme to ještě horší: nemůžete přitom hýbat rukama. Strašná představa? Tohle je naše každodenní můra. Dům sv. Kláry je naší poslední budovou se starým a malým výtahem, kam se vozíčkáři jen taktak vejdou. Obsluha ale už s nimi jet nemůže. 

2212-vytah-pro-odlehcovaci-sluzbu-5
2022 vytah pro odlehcovaci sluzbu
2212-vytah-pro-odlehcovaci-sluzbu-1

V domě sv. Kláry poskytujeme lidem s roztroušenou sklerózou odlehčovací službu s rehabilitacemi. A je to zároveň jediná z budov Domova sv. Josefa, která nedisponuje vhodným lůžkovým výtahem.

Od nového výtahu si slibujeme vyšší samostatnost klientů odlehčovací služby, možnost převážet klienta společně se zdravotním doprovodem, či přímo na lůžku. Ulevíme pečujícím osobám, ošetřovatelům i zdravotním sestrám.

Jak konkrétně se podpora promítne v realizaci projektu?

Na základě našich dosavadních zkušeností odhadujeme, že projekt bude mít dopad na 90 % klientů odlehčovací služby bytovaných v druhém nadzemním podlaží.

  • Bezbariérově vyhovující budova
  • Efektivní poskytování odlehčovací služby
  • Vyšší míra soběstačnosti klienta
  • Podpora společenských aktivit

 

„Příliš malý prostor ve starém výtahu nám dovoluje převézt pouze jednoho klienta na invalidním vozíku, do kabinky se však nevejde doprovod klienta a už vůbec ne lůžko.“

Michaela Simonová
sociální pracovnice odlehčovací služby

V současné době (podzim 2022) je přístup do horních pater naší odlehčovací služby řešen vnitřním výtahem. Vzhledem ke zdravotnímu stavu většiny našich klientů tak jde o složitý a nevhodný způsob přepravy.

Projekt v kostce

Název projektu
Výtah pro odlehčovací službu

Doba realizace: 2022

Celkové náklady: 3 724 79­3 Kč
– Poskytnutá dotace: 1 398 750 Kč

Poskytovatel dotace
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Tento projekt byl spolufinancován v rámci programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 013 310

Deník projektu

15.12.2022
Výtah úspěšně prošel kolaudací a naši klienti tak mohou konečně jezdit spolehlivým lůžkovým výtahem i se svyým doprovodem. Nejkrásnější předčasný vánoční dárek, děkujeme!

24. 10. 2022
Pomalu ale jistě se blížíme k dokončení! Nově se začaly usazovat skla a výtah tak začná vypadat jako výtah. Moc se těšíme na výsledek.

14. 10. 2022
Krásné počasí nám přeje a tak práce na výtahu pokračují podle plánu. Všem dárvům moc děkujeme!

30. 9. 2022
Nový výtah už se pomalu rýsuje. Za budovou sv. Kláry byla dnes dokončena nová ocelová konstrukce. Výtah bude rychlejší a hlavně bezpečnější. Dokáže převézt i nemocné na lůžku. Odlehčovací službu s rehabilitací tak budou moci využít lidé, kteří sem dříve právě kvůli výtahu nemohli.

Fotogalerie