Domovenka pomáhá, tentokrát v Novém Bydžově

Domovenka pomáhá, tentokrát v Novém Bydžově

Jedním z cílů Domova pro letošní rok bylo vybrat 5000 Domovenek. Vysoké číslo, že? Ale díky Vám se to povedlo dokonce za neuvěřitelných šest měsíců! Nyní je na nás, abychom Domovenky využili tam, kde jsou potřeba.

Jedním z příkladů využití Domovenky je pan Lukáš. Klient v nejlepších letech, se kterým se dobře známe díky jeho pobytům v minulosti na zdravotním oddělení. S okolním světem čile komunikoval pomocí tabletu s ústní myší. Jenže ta mu loni na podzim přestala fungovat. Problém se rodina snažila vyřešit sama, avšak to bylo nad jejich síly. Z pobytů u nás věděl o nově zřízené službě odborné poradny pro klienty v domácí péči.  Po krátkém telefonátu a vysvětlení situace domluvila sociální pracovnice návštěvu příímo u klienta v Novém Bydžově.

Odborník na alternativní komunikaci

Podporou pro rodinu byl náš stálý klient – pan Josef Tintěra, který pracuje na částečný úvazek jako odborník na CITAK (Centrum informační technologie a alternativní komunikace) – službu, kterou naši klienti často využívají nejen k ovládání počítačů.

Pan Josef se s částí týmu, konkrétně s řidičem a jeho pravou rukou Lenkou, která v nezbytně nutných případech nahrazuje jeho ruce, vydali k Lukášovi domů, do Nového Bydžova. A to hned dvakrát. Nejprve aby mu pomohli propojit nové zařízení poskytovatele TV a internetu s ústí myší, a poté pomohli vybrat nové zařízení, které mu bude ještě více pomáhat komunikovat s okolím a přáteli. Zároveň toto zařízení dokáže samostatně ovládat spotřebiče v domácnosti. Proběhlo i navržení nového zařízení pro snadnější využívání ústní myši.

WhatsApp Image 2021-08-12 at 21.09.55

Co to znamená pro Lukáše? Svobodu!

O pár týdnů později pak pomohli se samotnou instalací notebooku společně s Benetronicem, aplikací, díky níž se dá ústní myš ovládat. „Vyjeli jsme v osm a v pět jsme byli zpátky. Tatínek Lukáše byl připravený s vrtačkou, kam jsme řekli, tam přivrtal poličku… natahal kabeláž a podobně. Lukášova maminka nám zase připravila výbornou mňamku. Jelikož měli notebook úplně nový, vytvořili jsme jim i všechny potřebné účty a instalace. Tahle práce mě hodně baví a naplňuje.“ Stálo to spoustu úsilí, ale výsledek stál za to. „A co to znamená pro Lukáše? Svobodu,“ usmívá se pan Josef, pro kterého byl výjezd první, ale určitě ne poslední.

O Domovence si můžete více přečíst zde.
Chcete podpořit nemocné roztroušenou sklerózou? Darujte Domovenku.

Díky pravidelným darům máme příslib, že Domovenka neskončí a bude pomáhat i v dalších letech. Děkujeme za podporu!

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Vzdělávací semináře

pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby.

Neváhejte, přihlaste se!

Koncert Anny K

Srdečně vás zveme na benefiční koncert zpěvačky Anny K. Koná se v náchodském Beránku 7.12.2021 od 19:00 hod. Vstupenky jsou již v prodeji!

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031