Černobyl na kolečkách

Černobyl na kolečkách

Má partu přátel a nebojí se téměř ničeho. Po 600 km dlouhé cestě na vozíku do Compostelly se Honza Dušek vydává do Černobylu. I přes roztroušenou sklerózu, i přesto, že se jeho zdravotní stav zhoršuje. 

Příběh Honzy

Honza je živoucím důkazem toho, že na vozíku život nekončí. „Rozárku“ (pozn. roztroušenou sklerózu) má diagnostikovanou od roku 2003. V roce 2017 vykonal pouť do Santiaga de Compostella a urazil přes 634 km na trase z Logroňa do Santiaga. Bez podpory přátel v čele s cestovatelem Petrem Hirschem a režisérkou Evou Toulovcovou by tak náročnou cestu nezvládl. Je spoluautorem knihy Camino na kolečkách, absolvoval přes 100 motivačních besed „CAMINÁTOR“ aneb na vozíku život nekončí.

Do května 2021 žil v domově s pečovatelskou službou ve Dvoře Králové nad Labem. A od května se přestěhoval do Domova sv. Josefa. V Domově se snažíme poskytovat mu tu nejlepší péči. I přes všechna omezení se nebojí vydat na svoji další životní cestu a věří, že přiveze nové zážitky a zkušenosti, o které se bude moci podělit formou filmového dokumentu a několika besed.

Honza Dušek - Černobyl 02

 

Černobyl na kolečkách

Tým Camina se opět rozhodl oprášit svá kolečka, tentokrát s cílem dobýt Černobyl. Po úspěšné výpravě na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela se Honza Dušek rozhodl se svým týmem vydat na jedno z nejrozporuplnějších míst světa, aby podnikl cestu do hlubin své duše a poskytl svědectví o nemoci, kterou bere už jako svoji družku.

Honzův zdravotní stav už nedovoluje dlouhodobější náročnou cestu. Ale přesto se pokusí splnit si svůj další sen a navštíví místo, o kterém slyšel snad každý člověk na této planetě. Věří, že v Černobylu najde něco důležitého: „… ne něco, co mě postaví na nohy, ale naleje mi novou krev do žil. Budu mít víc energie, budu mít víc síly na to, abych poznal sám sebe. Příroda tam po těch 34 letech od katastrofy vstává z popela. Třeba tam vstane z popela i jeden člověk na vozíku.“

 

 

Aktuality z cesty Honzy do Černobylu Vám budeme přinášet na sociálních sítích Domova sv. Josefa. Můžete sledovat také oficíální Facebook Camina.

 

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Vzdělávací semináře

pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby.

Neváhejte, přihlaste se!

Koncert Anny K

Srdečně vás zveme na benefiční koncert zpěvačky Anny K. Koná se v náchodském Beránku 7.12.2021 od 19:00 hod. Vstupenky jsou již v prodeji!

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031