Těšíte se na další ročník Svatoanenských? Přijďte!

Těšíte se na další ročník Svatoanenských? Přijďte!

Zveme Vás v sobotu 21. července do našeho areálu  na tradiční 17. Svatoanenské  zahradní slavnosti aneb slavností bez bariér. Hlavní ideou největší benefiční a prezentační akce je odstranění bariér mezi světem lidí zdravých a hendikepovaných.  Návštěvníci mohou také nahlédnout do prostředí života klientů a vidět, jak je o ně postaráno.

Výtěžek z letošních slavností je určen na zajištění odborné a cílené rehabilitační péči pro naše vážně nemocné.

 

Svou účast do zámeckého parku přislíbili: David Kraus s kapelou, písničkář Pavel Helan, regionální folková kapela Fukanec z Nového Města nad Metují, křesťanská kapela Good Work a 40 let na cestě oslaví známá jihočeská kapela Nezmaři. Během vystoupení zazní písničky od počátků skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál,  Písek, Růže, samozřejmě nebudou chybět ani další písně ze všech 13 CD kapely. Díky videoprojekci posluchači uvidí i spoustu fotografií spojených s historií Nezmarů.

Na nádvoří mohou shlédnout starší děti příběh o svatém showmanovi „František blázen“ v podání herce Jana Horáka, pro malé děti přijede loutkové divadlo ze Smiřic s „Kašpárkovým varieté“ a také kouzelník Waldini, který na závěr svého kouzlení bude rozdávat balónky rozmanitých tvarů.

V kostele bude sloužena poutní mše svatá za účasti pomocného biskupa královéhradeckého Josefa Kajneka s barokním hudebním doprovodem. V kostele sv. Anny pak vystoupí herec a režisér Ondřej Kepka s pásmem poezie s hudebním doprovodem kytary, následovat bude kapela Jindry Černohorského, která se do kostela svými přemýšlivými texty hodí a nebude chybět prof. Václav Uhlíř, který rozezní varhany a zvonový klavír. Přiveze sebou houslistu, profesora pardubické konzervatoře,  Jiřího Kuchválka.

 Celým dnem bude provázet Josef Mádle, vycházející moderátorská hvězda televizní stanice Prima.  

Z doprovodného programu se můžete těšit  na poníky,  skákací hrad, workshop Alterna, workshop Safari Parku Dvůr Králové, dřevěný kolotoč, malování na obličej, ochutnávku sirupů Camellus a ochutnávku českých vín z Kutné Hory. V podkrovním sále sv. Damiána bude připraven film "Camino na kolečkách" o splněném snu vozíčkáře na pouť do Santiaga de Compostela,  Pro návštěvníky pak bude zpestřením v loňském roce otevřená Expozice historie cyklistiky v Sýpce sv. Kryštofa v zámeckém parku.  Otevřená bude i kavárna Café Damián.  Plánujeme komentované prohlídky Bylinkové zahrady, kostela, Domu sv. Josefa a Domu sv. Damiána. Na konci prohlídky Domu sv. Damiána bude připravena  praktická ukázka a možnost vyzkoušet si, jak roztroušená skleróza znesnadňuje běžný život. Trh lidových řemesel bude doplněn o prezentaci chráněných dílen a sociálních podniků. Občerstvení je zajištěno, částečně i díky Sociálnímu podniku Pro-Charitu.

Akci podpoří Město Dvůr Králové, Královéhradecký kraj a naši podporovatelé. Záštitu převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D, MPA, předseda KDU-ČSL a poslanec ČR.. 

                                                                                                                                                    

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031