A jsou tady zas, slavnosti plné krás....

A jsou tady zas, slavnosti plné krás....

Letos by měly na pomyslném dortu 18 svíček! A to už je „dospělost“ – ano, tak dlouho trvá tradice, Slavností bez bariér.  ZVEME VÁS na 18. ročník Svatoanenských zahradních slavností. Bariéry budou padat v sobotu 27. července 2019 od 10. hodiny. 

Jako každým rokem se můžete těšit na příjemně prožitý prázdninový den poutního charakteru a rodinného sdílení se spoustou kultury, stánky lidových řemesel a prezentací chráněných dílen v opraveném barokním areálu a zámeckém parku. Každý člen rodiny si najde to své….   

Začínáme poutní mší svatou s barokním doprovodem. Celebrovat ji bude biskup královéhradecký Mons. Jan Vokál. Na třech scénách – v parku, v kostele a na nádvoří je připraven bohatý kulturní program odlišných žánrů. V parku to bude: mladá alternativní rocková kapela ze Dvora Králové „Poslední lež“, staročeskou atmosféru navodí kapela Klapeto z Náchoda, přijede i MalinaBrothers, z Prahy zavítá bluesová kapela Bluesberry, spoustu především fanynek přiláká finalista ankety „Šaramantní osobnost“ David Deyl. Na nádvoří zahraje legenda loutkového divadla Víťa Marčík otec i syn,  kouzlit bude duo Radek  a Simona.  Do kostela sv. Anny můžete přijít na společný koncert Slávka Klecandra (Oboroh) s Evou Henychovou, až z Drážďan přijede  komorní soubor „Sempre rubato“ a nesmí chybět evropský unikát – žirečská zvonkohra v podání prof. Václava Uhlíře, který si letos přizve i pozounistku Lucii Houdkovou.   

Z doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na malování na obličej, jízdu na koni, vláček, dřevěný kolotoč na kliku, zvířata ze Záchranné stanice z Jaroměře, skákací hrad, promítání filmu v podkrovním sále s kameramanem Petrem Jančárkem, otevřeno bude Cyklomuzeum.za sympolické vstupné 10 Kč.  Starodávnou atmosféru dokreslí flašinetář Roman Prouza. Ke shlédnutí bude putovní výstava Cestami proměn, kde je zdokumentovaná proměna areálu Žireč. Bohaté občerstvení bude zajištěno ze sociálních podniků Pro-charitu, Bylinné sirupy přiveze firma Camellus, čerstvá káva bude vonět v Café Damián.

Celý den moderuje Josef Mádle, náš sympatizant z TV Prima.

Akci podpoří Město Dvůr Králové, Královéhradecký kraj a internetový portál fler.cz  a záštitu  převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, poslanec parlamentu ČR, zastupitel města Náchod a Královéhradeckého kraje.   

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930