Náměstí předáno slavnostně do provozu

Náměstí předáno slavnostně do provozu

/Žireč 9. 11. 2018/ Dnes bylo dáno slavnostně do provozu prostranství mezi jednotlivými objekty areálu Žireč - náměstí. To bude především sloužit klientům Domova sv. Josefa a také obyvatelům Žirče i návětěvníkům- turistům. Ideální místo k setkávání zdravých i nemocných

Slavnost byla za hudebního doprovodu flétnového kvarteta ZUŠ Hostinné zahájena v 10 hodin přivítáním hostů ředitelem Oblastní Charity Ing. Mgr. Miroslavem Wajsarem. Poté promluvili zástupci z řad politického, veřejného i církevního života. a podporovatelé projektu i Domova, včetně architekta a projektového manažera. Následovalo požehnání náměstí, symbolické přestřižení pásky a přednes básně autorem-klientem, kterou na tuto počest složil . 

Následovala názorná ukázka inovativního projektu alternativní komunikace, kde se zájmem hosté viděli nové možnosti komunikace pro nemocné RS. Kdo z hostů chtěl, mohl se přidat ke komentované prohlídce vrchní sestry nebo vedoucí rehabilitace.

V kavárně na hosty čekalo občerstvení a kdo měl ještě málo zážitků, vydal se do kostela sv. Anny na hudební ukázku varhan a zvonkohry a opraveného oltáře sv. Ignáce.

Ať žije náměstí a přátelství lidí,  kteří se zde potkají.

Pásku stříhali:  MVDr. Pavel Bělobrádek, PhD.,MPA, paní Šárka Beránková z firmy ČEZ, Mgr. Jan Vrbický z Ministerstva práce a sociálních věcí, ředitel OCHČK Ing. Mgr. Miroslav Wajsar.  

 

 

 

   

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031