Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušený magazín

Vyberte co vás zajímá:

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi Přehrát video

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi

Dnes se podíváme do zdravotního oddělení Domova sv. Josefa. Přes 20 let pomáháme vážně nemocným roztroušenou sklerózou a jsme stále jediné zařízení svého druhu v Česku. Dozvíte se něco o zdravotních pobytech, jak se hradí a jak to vlastně u nás vypadá.

Roztroušená inspirace: 1. díl rozhlasového seriálu

Roztroušená inspirace: 1. díl rozhlasového seriálu

Je tu první díl nového rozhlasového seriálu Roztroušená inspirace. Bude o životních příbězích lidí s roztroušenou sklerózou. V dnešním díle ale začneme představením Domova sv. Josefa a dílem nás provede Jan Staněk.

Video: S čím vám pomůže naše poradna Přehrát video

Video: S čím vám pomůže naše poradna

Jak vám může pomoci naše odborná poradna? Rozumíme sociálnímu systému, doporučíme speciální pomůcky, vybereme vhodný pobyt u nás a spojíme vás s našimi odborníky. Pomáháme ereskářům i těm, kteří o ně pečují. A hlavně: služba je zdarma a pro každého.

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit? Přehrát video

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit?

Potřebujete francouzské hole, speciální matraci nebo třeba invalidní vozík? To vše můžete u nás půjčit a vyzkoušet. Jste po operaci či úrazu? Máte zdravotní postižení? Pomůžeme vám s výběrem kompenzačních pomůcek a dovezeme je k vám domů. Kde najdete půjčovnu? V menu klepněte na „potřebuji pomoci“.

Video: Jak doma správně cvičit Přehrát video

Video: Jak doma správně cvičit

Nemocní roztroušenou sklerózou potřebují pravidelně cvičit. Proto vám ukážeme, jak může vypadat fyzioterapie u vás doma. Ve videu vás čekají praktické ukázky cvičení. Dozvíte se, jak procvičovat koordinaci horních a dolních končetin, jak je posílit končetiny, ale i paměť.

Video: Jak na bezpečný příjem potravy Přehrát video

Video: Jak na bezpečný příjem potravy

Dnes to bude celé o potravě a polykání. Neurologická onemocnění bohužel velmi často doprovází potíže s polykáním. Ty pak stojí za záněty dýchacích cest a potíže s výživou. Jaké jsou zásady bezpečného příjmu potravy pro ereskáře? A jak se dají poruchy polykání zmírnit? Podívejte se…

Video: Individuální psychoterapie Přehrát video

Video: Individuální psychoterapie

Tak jako se posilují svaly rehabilitací, posiluje se duše psychoterapií. V tomto videu odborné poradny si povíme o individuální psychoterapii, která může zejména v počátku nemoci být pro nemocné velmi důležitá. Tělo a duše jsou totiž propojené nádoby.

Video: Jak požádat o příspěvek Přehrát video

Video: Jak požádat o příspěvek

V tomto videu odborné poradny se dozvíte, kde a jakým způsobem je možné žádat o příspěvek na kompenzační pomůcku a jak vysoký příspěvek můžete získat. Pomoc můžete získat nejen od státu, ale i on několika nadací.

Příběh Vlasty: Postavit se znovu na nohy? A proč ne!

Příběh Vlasty: Postavit se znovu na nohy? A proč ne!

Paní Vlastě se díky darovaným Domovenkám podařilo po dlouhé době něco neuvěřitelného. Dokáže se sama zvednout z vozíku a stát! Její příběh rozhodně stojí za přečtení.