Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušený magazín

Vyberte co vás zajímá:

Prestižní Cena Evropské komise putuje do Domova sv. Josefa

Prestižní Cena Evropské komise putuje do Domova sv. Josefa

Domov sv. Josefa získal Cenu Evropské komise za udržitelný rozvoj za dlouhodobý přínos pro lehčí život s roztroušenou sklerózou! Z 326 projektů jsme se dostali mezi 5 finálových a díky hlasování mnoha z vás, jsme se stali absolutními vítězi.

Video: Dlouhodobý pobyt v Domově sv. Josefa Přehrát video

Video: Dlouhodobý pobyt v Domově sv. Josefa

S kamerou jsme se podívali do našeho „domova pro osoby se zdravotním postižením“. Za dlouhým názvem se skrývá služba dlouhodobého pobytu pro ereskáře. Uvidíte, jak to vlastně v Domově sv. Josefa vypadá a navíc se dozvíte, jak o službu požádat.

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi Přehrát video

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi

Dnes se podíváme do zdravotního oddělení Domova sv. Josefa. Přes 20 let pomáháme vážně nemocným roztroušenou sklerózou a jsme stále jediné zařízení svého druhu v Česku. Dozvíte se něco o zdravotních pobytech, jak se hradí a jak to vlastně u nás vypadá.

Roztroušená inspirace: 1. díl rozhlasového seriálu

Roztroušená inspirace: 1. díl rozhlasového seriálu

Je tu první díl nového rozhlasového seriálu Roztroušená inspirace. Bude o životních příbězích lidí s roztroušenou sklerózou. V dnešním díle ale začneme představením Domova sv. Josefa a dílem nás provede Jan Staněk.

Video: S čím vám pomůže naše poradna Přehrát video

Video: S čím vám pomůže naše poradna

Jak vám může pomoci naše odborná poradna? Rozumíme sociálnímu systému, doporučíme speciální pomůcky, vybereme vhodný pobyt u nás a spojíme vás s našimi odborníky. Pomáháme ereskářům i těm, kteří o ně pečují. A hlavně: služba je zdarma a pro každého.

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit? Přehrát video

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit?

Potřebujete francouzské hole, speciální matraci nebo třeba invalidní vozík? To vše můžete u nás půjčit a vyzkoušet. Jste po operaci či úrazu? Máte zdravotní postižení? Pomůžeme vám s výběrem kompenzačních pomůcek a dovezeme je k vám domů. Kde najdete půjčovnu? V menu klepněte na „potřebuji pomoci“.

Video: Jak doma správně cvičit Přehrát video

Video: Jak doma správně cvičit

Nemocní roztroušenou sklerózou potřebují pravidelně cvičit. Proto vám ukážeme, jak může vypadat fyzioterapie u vás doma. Ve videu vás čekají praktické ukázky cvičení. Dozvíte se, jak procvičovat koordinaci horních a dolních končetin, jak je posílit končetiny, ale i paměť.