Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušený magazín

Vyberte co vás zajímá:

Březnové roztroušenky

Březnové roztroušenky

Po čase vám přinášíme drobné střípky ze světa roztroušené sklerózy. Říkáme jim Roztroušenky. Proč? Protože ereska je roztroušená i v tématech, kde byste ji nečekali.

Video: Jak na psychickou pohodu Přehrát video

Video: Jak na psychickou pohodu

Psychoterapie pomáhá nemocným zapojit se do života, říká naše psychoterapeutka Elena a ve videu přidává pár rad, jak si zlepšit svoji psychickou kondici a tím vylepšit i kondici fyzickou.

Chci jednou zase tančit

Chci jednou zase tančit

Odlehčovací služba v Domově sv. Josefa není jen místo, kam by si lidé s roztroušenou sklerózou přijeli oddechnout, jak by se podle názvu mohlo zdát. Díky pravidelnému cvičení zlepšují svůj zdravotní stav. O tom, jak to na odlehčovací službě chodí, se rozpovídala paní Aneta, jedna z mnoha spokojených klientů. 

Co se dá stihnout za rok? Neuvěřitelně moc

Co se dá stihnout za rok? Neuvěřitelně moc

Letos, v roce 2022, to byla jízda. I díky neutuchající podpoře dárců, příznivců a podporovatelů poskytli 19 239 hodin cvičení a poradenství nemocným a pomohli 826 lidem. Podívejte, co jsme i díky vám dokázali v letošním roce.

Stavíme chytré byty. První ereskáře přivítají za rok

Stavíme chytré byty. První ereskáře přivítají za rok

Rekonstrukce za desítky milionů promění zchátralý dům v Žirči na moderní pavilon pro nemocné roztroušenou sklerózou. Vzniknou v něm chytré byty a odlehčovací služba. Přestavba skončí na jaře 2024.