Semináře pomáhají k větší soběstačnosti v domácím prostředí

Semináře pomáhají k větší soběstačnosti v domácím prostředí

Roztroušená skleróza je v Domově sv. Josefa stálým hostem. Naše terapeutky se každý den potkávají s dalšími podobami této nemoci a stále si rozšiřují své znalosti. Díky odborné poradně se daří předávat jejich cenné zkušenosti nemocným v domácí péči i pečujícím osobám. 

Kontakt přes telefon nebo email ale nestačí, a proto jsme zahájili sérii vzdělávacích seminářů!

Ve dnech 24. a 25. června 2021 jsme v krásném prostoru podkrovního sálu Domova sv. Josefa přivítali první zájemce o přednášky našich odborných pracovníků.

Semináře proběhnou i online a to prostřednictvím instruktážních videí, které naše terapeutky připravily.

  • TIP:  Během srpna a podzimu budeme instruktážní videa zveřejňovat prostřednictvím naší odborné poradny. Tak nás nezapomeňte sledovat:  Poradna

Program byl rozdělen do několika bloků, ve kterých se mohli dohromady potkat nemocní i pečující a s terapeuty řešit aktuální problémy. V přátelské atmosféře si navzájem sdělovali své zkušenosti účastníci ze všech koutů republiky. Děkujeme všem za účast i za jejich milé reakce:

  • Účastnice z ROSky Brno: „Seminář byl pro mě velkým přínosem. Kromě přednášek s užitečnými radami jsme si mohli vyzkoušet různé pomůcky a poradit se, jak si usnadnit život s nemocí.“
  • Účastník z Královédvorska: „Rád bych vyzdvihl organizaci těchto seminářů, výběr témat a v neposlední řadě všechny přednášející, obsah jejich prezentace, způsob přednesu, ukázky, prohlídky prostor atd. Opravdu to bylo na vysoké úrovni, velmi cenné a užitečné! Trochu mě mrzel menší zájem ze strany veřejnosti, ale je možné, že to je ovlivněné dobou, v jaké se nacházíme. Věřím ale, že zkušenosti nás, kteří jsme se seminářů účastnili a které budeme dál předávat a rozšiřovat, zapříčiní větší zájem při jejich opakování.“

Další série vzdělávacích seminářů proběhne v listopadu 2021 a podělíme se v nich mimo jiné i o poznatky z konference pro odbornou veřejnost, konané 23.9.2021 v Domově sv. Josefa. Těšíme se na setkání s Vámi!

2021-06-24-seminar1935
Posílení krčních svalů a hlasivek.

Semináře 062021
Fyzioterapie v Domově sv. Josefa rozvíjíme od r. 2001.

Semináře 062021_8217
Nácvik alternativní komunikace.

 

Semináře se mohou uskutečnit díky projektu „Podpora osvěty a vzdělávacích aktivit v problematice domácí péče osob s roztroušenou sklerózou_C-neInvestice“ za podpory Ministerstva zdravotnictví.

MZČR

Děkujeme!

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31