Půjčovna zdravotnických pomůcek

Půjčovna zdravotních pomůcek

Od 11. 3. 2020 došlo k úpravě provozu půjčovny pomůcek. Objednávka pomůcek probíhá pouze telefonicky/e-mailem. Dle pokynů pracovníka dojde k předání pomůcky. Půjčení nebude možné na základě neohlášené návštěvy.

Občanům se zdravotním postižením, kteří používají kompenzační pomůcky a jsou v těžké situaci (poškození či zničení vlastní pomůcky, čekání na novou pomůcku, na poukaz, na schválení revizním lékařem apod.), popřípadě osobám s dočasným postižením (po úrazu, po operaci...) nabízíme široké spektrum pomůcek formou pronájmu.

Pokud chcete vědět víc o zapůjčení některé pomůcky, neváhejte se na nás obrátit pro konkrétní informace. Pomůcky vám zapůjčí sociální pracovník zdravotního oddělení nebo vrchní sestra zdravotního oddělení po předchozí telefonické dohodě. Kontakty zde.

Pomůcky je možné vypůjčit každý všední den od 8,00 – 11:30 a 13,00 -14,00 (po individuální dohodě lze pomůcku vyzvednout do 15 hodin). Prosíme Vás o  předchozí telefonickou domluvu.

Podmínky pro zapůjčení podpůrných a léčebných pomůcek:

  • Půjčovatel Oblastní charita Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa, seznámí uživatele s obsluhou pomůcky a názorně předvede způsob použití.
  • Pomůcka se zapůjčuje na dobu sjednanou ve smlouvě o zapůjčení.
    Pokud bude pomůcka vrácena v době kratší, než která byla sjednána, bude vypůjčiteli vrácena částka, o kterou se půjčovné sníží.
  • Vypůjčitel odpovídá za vypůjčenou pomůcku, je o ni povinen pečovat tak, aby nedošlo k jejímu poškození nebo zničení, udržovat ji v čistotě a zacházet s ní podle návodu.
  • Dojde-li v průběhu vypůjčení pomůcky k jejímu poškození, zničení nebo ztrátě, hradí uživatel náklady na opravu v plné výši, v případ ztráty nebo zcizení pomůcky bude vypůjčitelem uhrazena pořizovací cena.
  • Bude-li pomůcka vrácena znečištěná, má půjčovatel právo účtovat za vyčištění poplatek ve výši 200 Kč.

Naší snahou je podpořit rozvoj domácí péče a umožnit tak nemocným, aby mohli co nejdelší dobu své nemoci strávit v domácím prostředí.

  

Poradna - onmouseout

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031