SLUŽBY A TERAPIE

Půjčovna zdravotních pomůcek:

Máte vozík? A můžu si ho půjčit?

 

Objednávka pomůcek probíhá pouze telefonicky/e-mailem. Dle pokynů pracovníka dojde k předání pomůcky. Půjčení nebude možné na základě neohlášené návštěvy.

Občanům se zdravotním postižením, kteří používají kompenzační pomůcky a jsou v těžké situaci (poškození či zničení vlastní pomůcky, čekání na novou pomůcku, na poukaz, na schválení revizním lékařem apod.), popřípadě osobám s dočasným postižením (po úrazu, po operaci...) nabízíme široké spektrum pomůcek formou pronájmu.

Pokud chcete vědět víc o zapůjčení některé pomůcky, neváhejte se na nás obrátit pro konkrétní informace. Pomůcky vám zapůjčí sociální pracovník zdravotního oddělení nebo vrchní sestra zdravotního oddělení po předchozí telefonické dohodě. Kontakty zde.

Pomůcky je možné vypůjčit každý všední den od 8,00 – 11:30 a 13,00 -14,00 (po individuální dohodě lze pomůcku vyzvednout do 15 hodin). Prosíme Vás o  předchozí telefonickou domluvu.

Ceník půjčovného

Obnovujeme rozvoj pomůcek

Od 1. července 2022 budeme opět pomůcky rozvážet. Rozvoz se řídí těmito pravidly:

1) DSJ v případě odvozu umožní i přivezení pomůcky zpět.

2) Pomůcka se bude dopravovat vždy před první vchodové dveře domu. Vynášení pomůcek nebude DSJ nabízet, pouze u nových rozkládacích postelí nabídne řidič pomoc se složením. Zde je instruktážní video.

3) DSJ bude účtovat za každou takovou cestu paušální poplatek 150 Kč + 13 Kč/km. Délku cesty sociálnímu pracovníkovi ZO nahlásí následně vedoucí provozu paní Petříková.

4) Dovoz DSJ z technických důvodů omezí do 30 km.

5) Dovezení pomůcky nebo její přivezení zpět bude probíhat po domluvě předem, k rozvozu je vyhrazen čtvrtek, kdy jsou přítomni v DSJ oba řidiči, přičemž čas bude specifikován podle aktuální možnosti řidiče. Odvoz v jiný den bude možné dohodnout individuálně, pokud půjde z provozních důvodů vyhovět. Před uskutečněním rozvozu bude nutné podepsat smlouvu a složit zálohu za pomůcku u sociálního pracovníka ZO. Po zrealizování dovozu a dodání počtu kilometrů sociální pracovník vystaví fakturu za rozvoz a zašle e-mailem nebo poštou vypůjčiteli s možností bezhotovostní nebo hotovostní platby. 

 

Podmínky pro zapůjčení podpůrných a léčebných pomůcek:

  • Půjčovatel Oblastní charita Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa, seznámí uživatele s obsluhou pomůcky a názorně předvede způsob použití.
  • Pomůcka se zapůjčuje na dobu sjednanou ve smlouvě o zapůjčení.
    Pokud bude pomůcka vrácena v době kratší, než která byla sjednána, bude vypůjčiteli vrácena částka, o kterou se půjčovné sníží.
  • Vypůjčitel odpovídá za vypůjčenou pomůcku, je o ni povinen pečovat tak, aby nedošlo k jejímu poškození nebo zničení, udržovat ji v čistotě a zacházet s ní podle návodu.
  • Dojde-li v průběhu vypůjčení pomůcky k jejímu poškození, zničení nebo ztrátě, hradí uživatel náklady na opravu v plné výši, v případ ztráty nebo zcizení pomůcky bude vypůjčitelem uhrazena pořizovací cena.
  • Bude-li pomůcka vrácena znečištěná, má půjčovatel právo účtovat za vyčištění poplatek ve výši 200 Kč.

Naší snahou je podpořit rozvoj domácí péče a umožnit tak nemocným, aby mohli co nejdelší dobu své nemoci strávit v domácím prostředí.

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031