Půjčovna zdravotnických pomůcek

Půjčovna zdravotních pomůcek

Od 11. 3. 2020 došlo k úpravě provozu půjčovny pomůcek. Objednávka pomůcek probíhá pouze telefonicky/e-mailem. Dle pokynů pracovníka dojde k předání pomůcky. Půjčení nebude možné na základě neohlášené návštěvy.

Občanům se zdravotním postižením, kteří používají kompenzační pomůcky a jsou v těžké situaci (poškození či zničení vlastní pomůcky, čekání na novou pomůcku, na poukaz, na schválení revizním lékařem apod.), popřípadě osobám s dočasným postižením (po úrazu, po operaci...) nabízíme široké spektrum pomůcek formou pronájmu.

Pokud chcete vědět víc o zapůjčení některé pomůcky, neváhejte se na nás obrátit pro konkrétní informace. Pomůcky vám zapůjčí sociální pracovník zdravotního oddělení nebo vrchní sestra zdravotního oddělení po předchozí telefonické dohodě. Kontakty zde.

Pomůcky je možné vypůjčit každý všední den od 8,00 – 11:30 a 13,00 -14,00 (po individuální dohodě lze pomůcku vyzvednout do 15 hodin). Prosíme Vás o  předchozí telefonickou domluvu.

Ceník půjčovného

Nově nabízíme! Rozvoz pomůcek

Vzhledem k absenci řidiče nejsme v současné době schopni pomůcky rozvážet. Děkujeme za pochopení.

1) DSJ v případě odvozu umožní i přivezení pomůcky zpět.

2) Pomůcka se bude dopravovat vždy před první vchodové dveře domu. Vynášení pomůcek nebude DSJ nabízet, pouze u nových rozkládacích postelí nabídne řidič pomoc se složením. Zde je instruktážní video.

3) DSJ bude účtovat za každou takovou cestu paušální poplatek 150 Kč + 6 Kč/km. Délku cesty sociálnímu pracovníkovi ZO nahlásí následně vedoucí provozu paní Petříková.

4) Dovoz DSJ z technických důvodů omezí do 30 km.

5) Dovezení pomůcky nebo její přivezení zpět bude probíhat po domluvě předem, k rozvozu je vyhrazen čtvrtek, kdy jsou přítomni v DSJ oba řidiči, přičemž čas bude specifikován podle aktuální možnosti řidiče. Odvoz v jiný den bude možné dohodnout individuálně, pokud půjde z provozních důvodů vyhovět. Před uskutečněním rozvozu bude nutné podepsat smlouvu a složit zálohu za pomůcku u sociálního pracovníka ZO. Po zrealizování dovozu a dodání počtu kilometrů sociální pracovník vystaví fakturu za rozvoz a zašle e-mailem nebo poštou vypůjčiteli s možností bezhotovostní nebo hotovostní platby. 

 

Podmínky pro zapůjčení podpůrných a léčebných pomůcek:

  • Půjčovatel Oblastní charita Červený Kostelec, středisko Domov sv. Josefa, seznámí uživatele s obsluhou pomůcky a názorně předvede způsob použití.
  • Pomůcka se zapůjčuje na dobu sjednanou ve smlouvě o zapůjčení.
    Pokud bude pomůcka vrácena v době kratší, než která byla sjednána, bude vypůjčiteli vrácena částka, o kterou se půjčovné sníží.
  • Vypůjčitel odpovídá za vypůjčenou pomůcku, je o ni povinen pečovat tak, aby nedošlo k jejímu poškození nebo zničení, udržovat ji v čistotě a zacházet s ní podle návodu.
  • Dojde-li v průběhu vypůjčení pomůcky k jejímu poškození, zničení nebo ztrátě, hradí uživatel náklady na opravu v plné výši, v případ ztráty nebo zcizení pomůcky bude vypůjčitelem uhrazena pořizovací cena.
  • Bude-li pomůcka vrácena znečištěná, má půjčovatel právo účtovat za vyčištění poplatek ve výši 200 Kč.

Naší snahou je podpořit rozvoj domácí péče a umožnit tak nemocným, aby mohli co nejdelší dobu své nemoci strávit v domácím prostředí.

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Koncert Anny K

Koncert je bohužel z důvodu špatné epidemiologické situace odložen. Nový termín je 28.4.2022

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31