Jak pečovat o zdraví během pandemie Covid-19. Přečtěte si nové tipy vědců.

Jak pečovat o zdraví během pandemie Covid-19. Přečtěte si nové tipy vědců.

Péče o zdraví během pandemie Covid-19 nebyla nikdy více důležitá, tvrdí skupina rehabilitačních vědců RS v nedávno uveřejněném článku. Důvodem pro toto tvrzení je fakt, že pandemie narušuje životní návyky a mechanismy související se zvládáním už tak náročné nemoci.

Následující tipy prezentuje skupina vědců z Národní Společnosti pro Roztroušenou Sklerózu (RS) – výzkum v oblasti péče o celkovou kondici.:

 • Aktivní životní styl může zlepšit chůzi, rovnováhu, únavu, depresi a kvalitu života. Pokud je to nyní náročné, pokuste se v průběhu dne zahrnout alespoň krátké cykly fyzické aktivity doma i venku.
 • Zdravá strava zmírňuje deprese, je spojována s nižší mírou postižení a celkovým zlepšením kvality života. Není však potřeba dělat zásadní změny v jídelníčku. Vyzkoušejte tyto drobné úpravy:
  • Půlka talíře by měla obsahovat ovoce i zeleninu.
  • Zvolte olivový nebo hroznový olej.
  • Čtěte složení – pokrmy s méně než 5 přísadami, pravděpodobně nebudou obsahovat přemíru soli, nebo rafinovaného cukru.
 • Zaměření se na emoční zdraví může nejen pomoci s depresí, která ovlivňuje lidi s roztroušenou sklerózou, může ale také pomoci s dalšími symptomy RS, jako je bolest a únava. Určitou příležitost zde představuje využití online poradenství z pohodlí domova.
 • Autoři článku doporučují v tomto směru spolupráci s ošetřujícími lékaři a zdravotnickým personálem, který je schopen odborně posoudit zdravotní stav a nabídnout individuální možnosti řešení i v souvislosti se sociálními a finančními podmínkami každého jedince.
 • Více zdrojů pro péči o zdraví životní styl nabízí informační letáky z American Heart Association, a také programy z Can Do Multiple Sclerosis.

woman-2827304_1280

Zdroj: Staying Well During the COVID-19 Pandemic: MS Researchers Speak Out

  

Poradna - onmouseout

Koncert Anny K

Koncert zpěvačky Anny K v náchodském Beránku se ze dne 3.12.2020 přesouvá na jaro 2021 kvůli koronaviru. O přesné termínu Vás budeme informovat. Zakoupené lístky zůstávají platné. Děkujeme za pochopení!

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30