Z Ordinace v růžové zahradě až do Domova sv. Josefa

Z Ordinace v růžové zahradě až do Domova sv. Josefa

Česká herečka a zpěvačka, Ivana Jirešová, navštívila Domov sv. Josefa. Nepřijela však na obyčejný výlet. Celý den strávila s lidmi s roztroušenou sklerózou. Věnovala jim svůj čas, úsměv i sympatie.

S některými se setkala jednotlivě a se všemi pak na besedě zakončené autogramiádou. Atmosféra byla jak jinak než domovská a některé otázky byly pěkně na tělo.

 

Proč jste se rozhodla přijet do Domova?
„Je to 4 roky, co mi propadlo v divadle rozdrtilo prsty u nohou. Jelo to, drtilo mi to kosti a já nemohla nic dělat. Upoutalo mě to na 2 týdny na lůžko a ty myšlenky, které se mi tehdy honily hlavou, to nebylo vůbec nic příjemného. S lidmi na vozíku soucítím. Já po čtrnácti dnech na lůžku vstala. Oni ale takové štěstí nemají.”

Ivanka si v Domově sv. Josefa vyzkoušela, jaké je to žít s roztroušenou sklerózou. Usedla na vozík a jeden den strávila s nemocnými tak, jak ho prožívají oni. Dostala pořádnou lekci cvičení. Vyzkoušela si, jaké je to ovládat počítač bez použití rukou. A potom, co projela na vozíku celý park, uznala, že to je vysilující i pro zdravého člověka.

IMG_0506

 

Velmi emotivní bylo setkání Ivanky s pacientem Jirkou. Měl z toho takovou radost, že se mu po dlouhé době podařilo vstát z vozíku. Překvapilo nás všechny nejen to, že stojí, ale i jeho vysoká postava která dosahuje téměř dvou metrů. My si v ten moment uvědomili sílu roztroušené sklerózy, která si dovolí i na takového obra. Jirka vstal aspoň na chvíli a my věříme, že tyto „malé zázraky“ se nejen v jeho životě, ale i v životech dalších pacientů budou dít stále častěji. K tomu jim pomáhá Domovenka.

 

20220915_095738909_iOS

Domovenka je poukaz na 1 hodinu cvičení pro pacienta s roztroušenou sklerózou v hodnotě 290 Kč, který může darovat každý z nás. 

 

Nákup Domovenek pro rok 2023 je spuštěn od 15. listopadu. Hlavní tváří letošní sbírky se stane právě Ivana Jirešová. A co k tomu vzkazuje? „Je skvělý, když lidi můžou takový poukaz koupit. Domovenky nesmírně pomohou lidem trpícím roztroušenou sklerózou. A samozřejmě je lepší jich koupit víc, darovat pravidelně, protože tak se dlouhodobě podpoří nemocný, který bude moci žít kvalitnější život. Prosím, darujte Domovenku a pomozte jim.”

 

Jak darovat Domovenku 

Domovenka stojí 290 Kč a lze ji snadno zakoupit online na www.domovenka.cz.  

Můžete darovat i více Domovenek najednou, nebo pořídit opakovanou měsíční Domovenku. 
Zatímco jedna Domovenka zajistí nemocnému hodinu cvičení, pravidelná měsíční Domovenku mu dokáže změnit život k lepšímu. 

domovenka.cz

Příspět je možné i na sbírkový účet 9999666/0300 s variabilním symbolem 7782.  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031