Sázení slunečnic → Ať nám svítí naděje!

Sázení slunečnic → Ať nám svítí naděje!

"Ať nám svítí naděje." "Kéž bych byl zdravý." To byla nejčastější přání klientů Domova sv. Josefa při sázení slunečnic. Sázení probíhalo v rámci celorepublikové akce Rozsviťme Česko na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Přečtěte si, jak to celé dopadlo.

Slunečnice jako symbol roztroušené sklerózy

Příprava na akci Rozsviťme Česko probíhala v Domově sv. Josefa v Žirči již několik dní předem. Klienti spolu s aktivizačními pracovnicemi napekli koláče a slané dobroty a připravili pohoštění. V bylinkové zahradě proběhl výběr vhodných záhonů a zahradníci vybrali ty správné slunečnice ze své produkce. Ve středu 26.5.2021 dopoledne proběhlo samotné sázení. Ke každé z 26 vysazených slunečnic bylo připojeno jedno přání klientů Domova, ať fyzicky na kartičce nebo v myšlenkách.

Přání klientů v podobě 26 vysazených slunečnic

„Ať nám svítí naděje“, „Kéž bych byl zdravý“ – to byla častá přání a poselství lidí nemocných roztroušenou sklerózou. Že roztroušenou sklerózou život nekončí bylo zřejmé po celou dobu. Počasí přálo, dopoledne nepršelo, a i přes chladnější počasí byla akce plná optimismu, úsměvů a pohody. I přes odpolední dešťové přeháňky se někteří klienti odlehčovací služby rozhodli si „své“ slunečnice zasadit.  

Akce Rozsviťme Česko je spojená s Mezinárodním dnem roztroušené sklerózy, která připadá na 30. května a letos proběhla v Domově již po páté.

Více informací o akci Rozsviťme Česko.
Více informací o Mezinárodním dni roztroušené sklerózy.

_IVO0240 - kopieDobrá nálada při sázení slunečnic.

_IVO0330
Dokonce ani počasí klienty neodradilo.

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930