Psychoterapie pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

Psychoterapie pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

Také máte někdy chuť se vykřičet nebo se naopak raději před vším schovat Poradit se, jak dodržovat všechna opatření a nezbláznit sePro nemocné roztroušenou sklerózou je v tomto ohledu opravdovým požehnáním projekt PSYCHOTERAPIE.

Nebýt ochotných dárců, nebyla by ani služba psychoterapie

Psychoterapie běží v rámci lůžkové péče na všech typech pobytů a zároveň jako součást odborné poradenské služby. Žádná by ale nebyla nebýt programu Podpora regionů Nadace ČEZ, grantové pomoci společnosti Philip Morris Česká republika a.s. a dotace z Operačního fondu zaměstnanost.

Tato pomoc nemohla být načasovaná lépe. Klienti v Domově sv. Josefa i v domácím prostředí čelili v loňském roce nejen výzvám, které jim připravila nemoc. Potýkali se také s pocitem osamění, když ze známých důvodů museli dodržovat zákaz návštěv a později i pohyb mimo jejich budovu, někdy i pokoj. Právě v této době byla jejich největší oporou psychoterapeutka, zkušená odbornice poskytující pomoc a útěchu. 

Potřebná služba, před kterou pojišťovny zavírají oči

Díky velkorysé finanční podpoře mohl Domov sv. Josefa poskytovat tuto službu, před jejíž podporou pojišťovny nepochopitelně zavírají oči, 3 až 5 klientům denně po celé období karantény. Psychoterapeutka jim v rámci individuálních i skupinových sezení pomohla zvládnout aktuální situaci a nepropadnout depresivním stavům.  

Nejčastěji probíranými tématy aktuální zdravotní stav, plánování budoucnosti vzhledem k rozvíjející se nemoci a vztahy (rodina, partnerství, sociální interakce apod.).  V rámci psychoterapeutické péče je snahou motivovat pacienta k pozitivnímu přístupu k životu, podpořit ho v rehabilitaci a zvládnutí zátěžové situace. Cílem je zlepšení psychického stavu pacientů, zvyšování jejich sebevědomí, nacházení motivace k větší proaktivitě i udržování sociálních vztahů apod. 

Upřímně děkujeme za podporu,
bez které by nebylo možné službu psychoterapie poskytovat! ♥

opz 330
V rámci projektu CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0016051.


Psychoterapie pro nemocné roztroušenou sklerózou

  

Poradna - onmouseout

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31