Se svým 12letým synem vyrazil Honza Dušek na 640 km dlouhou pouť do Santiaga de Compostella. Díky partě přátel v čele s cestovatelem Petrem Hirschem o tom natočil celovečerní film Camino na kolečkách. 

Žít doma! Pro většinu z nás normální. Pro vážně nemocné roztroušenou sklerózou neřešitelná věc. Sami se ani nepodrbou. Nerozsvítí. Nezapnou počítač. Mají svá přání, mají své sny. Chtějí, ale nemohou!

Kostel je odjakživa místem, kde se můžeme usebrat, zahodit každodenní starosti, přiblížit se k Bohu. Kostel je však také místem setkávání lidí a krásný prostor pro pořádání kulturních akcí. Jednou z nich je i Noc kostelů. Ta žirečská proběhla 28.5.2021 a stálo to za to.

Camino na kolečkách se vedle celovečerního dokumentu dočkalo i knižní podoby – kniha Jana Duška a Lenky Stránské.

Na benefiční koncert Pavla Šporcla konaný v krásném jaroměřském divadle jsme dostali pozvání od DSJ. Moc jsme si toho považovaly (žádný muž – dobrovolník, tuším, na koncertu nebyl) a ze své VIP 5. řady jsme měly vše jako na dlani.

Chtěla bych se s Vámi podělit o zážitky pro mě mimořádného dne. Jsem klientka trvalého pobytu v Domově sv. Josefa a pro mě je jeden den podobný tomu druhému jako vejce vejci.

Vážení přátelé,
dne 4.3. mne pozvala má neteř Mgr. Magda Sedláčková na akci MARS ve vašem Domově sv Josefa. Napsala jsem u jejího jména i titul, protože jsem na ni hrdá, že i s diagnozou RS dokázala čelit náročnému studiu a uspět.

Vážená paní Hospodková,

děkujeme za přiložený bulletin a pravidelné informace o Vašem zařízení, jehož jsme příznivcem. V této souvislosti bych Vám chtěla ještě jednou poděkovat, že jste mého pana vedoucího a mě dopsala na seznam účastníků nedávné konference o RS.

HLEDÁ SE 16 TISÍC - výzva pro všechny lidi s ereskou i bez ní Expedice Nadačního fondu IMPULS vyráží 28. září na „spanilou jízdu“ po 16 českých a moravských městech.

pani Holcová

srdečne vás zdravím a váš pozdrav vo vestibule Domova „ zdravím Slovensko“ bol super!  Chcem vám napísať o mojich dojmoch zo soboty v deň Svatoanenských slavností. Cesta bola vyborna, soferoval prevazne moj syn.

   1 2   

Svatoanenské slavnosti 2022
23. července od 10 do 19 h.

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031