Zdobením ku zdraví

17.12.2018 13:54   Ostatní

Voňavé vánoční perníčky se v Domově zdobily v polovině prosince. Klienti se aktivně zapojili, tvořili a dekorovali. A kdo tuhle kreativní vánoční akci uspořádal? Paní kuchařky? Ale kdeže! Naši dobří andělé v modrém – pracovnice rehabilitace.


V budově sv. Josefa se sešly více než dvě desítky našich klientů z různých oddělení a společně si užívaly pravou vánoční atmosféru. Malování perníčků je velmi bavilo. Pracovnice rehabilitace jim tuto aktivitu připravily hned z několika důvodů. „Musíme makat!“ zazněl jasný povel. Malování perníčků je totiž dobré na procvičení jemné motoriky. Aby takové cvičení probíhalo efektivně, je potřeba odborného dohledu. A ten zajistily právě naše dobré „rehabilitační duše“. Kdo chtěl mít ryzí umělecké dílo, mohl si perníček nechat domalovat od paní Hynkové, která se na organizaci celé akce aktivně podílela. Společně s klienty a dalším personálem však především vytvořili příjemnou atmosféru, která všem vlila tu pravou vánoční atmosféru do žil.

 A na koho to nezabralo, ten se do „nálady“ dostal díky punči (dobrému NEalkoholickému punči se sirupem Camellus – skvěle totiž zahřeje).