Neuvěřitelně dobrá zpráva aneb dobrý skutek na druhou

Neuvěřitelně dobrá zpráva aneb dobrý skutek na druhou

Městečko Chodouň  (9 km od Berouna) není velké, má 689 obyvatel.  Ale jeho obyvatelé mají velká srdce. Každým rokem pořádají akci pod názvem Dobročinný jarmark. Téma letošního jarmarku byla Magda S. a její nemoc roztroušená skleróza.

Po mravenčí práci obětavých lidí a za nepříznivého počasí (pro déšť a kroupy trval prodej jen 3 hodiny) se podařila v Chodouni vybrat neskutečně krásná suma, která každému vyrazí dech – 240 000 Kč.  Magda sama si zlomek výtěžku ponechá a většinu daruje našemu Domovu! Peníze použijeme na zajištění ergoterapie a hygienické pomůcky.   

Děkujeme Magdě a všem lidem s dobrým srdcem, kteří na Dobročinný jarmark přišli a přispěli na dobrou věc.   

__ 

Příběh Magdy S.  

Dnes je Magdě 34 let. Když se jí zeptáte, jak se s nemocí vyrovnává a zda je vůbec možné se s ní smířit, razantně odpoví, že se s ní nevyrovnala nikdy a nikdy nevyrovná. To ale neznamená, že se vzdá a nebude bojovat. Nemoc jí vzala hodně – velkou část dětství, kdy namísto pobíhání venku s kamarády, trávila většinu času po nemocnicích. Vzala jí touhu po studiu v zahraničí, kde si chtěla zdokonalit angličtinu, vzala ji možnost navázání nových přátelských i partnerských vztahů. Nevzala ji ale touhu bojovat. Snaží se ze všeho brát si to pozitivní. Má optimistickou a veselou povahu, což je pro ni velká výhoda. Ale nenechme se mýlit - také mívala a mívá splíny a pocit beznaděje. Vždy se tomu ale dokáže postavit a s mírnou pomocí antidepresiv čelí dál té zákeřné nemoci. Z každého, byť sebemenšího úspěchu má až dětinskou radost. To vše díky své nezměrné vůli, která ji žene každé ráno hodinu cvičit. 
A co je obdivuhodné – nejsou jí lhostejné ani osudy jiných pacientů se stejnou diagnózou, mezi kterými si našla i kamarády. )                                (zdroj FB)

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031