Jsou tu opět po roce – vnoučata a Vánoce

Jsou tu opět po roce – vnoučata a Vánoce

Přijde letos Ježíšek? Možná ano, možná ne. K nám ale určitě zavítají Ježíškova vnoučata, která si připravila různá vánoční překvapení – proletíme se letadlem, přečteme si knížku nebo postavíme puzzle. Budou to dobrodružné Vánoce!

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl v roce 2016. Tehdy malá skupina nadšenců a dobrovolníků skrze Facebook sehnala vánoční dárky pro více než 600 seniorů. O rok později si patronát nad tímto záslužným projektem převzal Český rozhlas. A stalo se nevídané! Ježíškova vnoučata rozdala přes 13 tisíc dárků po celé České republice a zapojilo se i mnoho známých osobností.

Stejně jako v loňském roce se i letos Domov svatého Josefa zúčastnil tohoto skvělého projektu, který rozdává radost tam, kde je to nejvíce potřeba. Letošní přání byla opravdu rozličná – let letadlem, knížky, kosmetika, vizážová proměna nebo setkání s oblíbeným panem učitelem. Právě teď se k nám všechny dárky sjíždějí z různých koutů republiky a své adresáty najdou v posledním týdnu před Vánocemi.

Některé dárky byly doručeny osobně, a tak naši klienti zažili milou předvánoční návštěvu. Třeba paní Maruška dostala krásné pastelky, blok a sladkosti od Honzy, který k nám přijel až z České Třebové. Láďu přijela navštívit šestičlenná rodina Kolína, která mu přivezla vysněný dárek a strávili spolu příjemné nedělní odpoledne. A Jirka od hodného “vnoučete” dostal krásné rádio, na kterém bude moci poslouchat svoje oblíbené audioknihy.

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031