Díky dobrovolníkům jsme předali 40000 roušek

Díky dobrovolníkům jsme předali 40000 roušek

Svatojosefovská výzva z oblastní charity Červený Kostelec zaměřila v poslední době všechny své síly na ušití a dodání roušek všem potřebným. A jak se dařilo? Snaha pomoci a píle dobrovolníků neznala hranic.

 

Nevěděli jsme jistě, když jsme vyhlásili výzvu k šití roušek, zda se najdou nějací ochotní lidé, kteří budou chtít a budou mít možnost pomoci. Nyní, zhruba po třech týdnech máme velkou radost, protože svoje síly nabídlo k dispozici více než 300 dobrovolníků, díky kterým jsme rozdali přes 36 000 roušek. Celkový počet roušek, které jsme již rozdali, které připravujeme k distribuci a které jsou dosud ve výrobě činí více než 40 000 roušek. 

Vaše roušky pomáhají v zařízeních Oblastní charity Červený Kostelec, která, jak víte, pečuje převážně o seniory, imobilní pacienty a pacienty v hospici. Roušky ale pomáhají všem potřebným, kteří se na nás obracejí, zaměstnancům zdravotnických zařízení i jejich rodinám, starším občanům v okolních obcích, pečovatelským domům apod.

Opět se ukázalo, že když se lidé semknou, dokáží velké věci. Zdá se, že okamžitou a akutní potřebu roušek po celé České republice se podařilo během několika týdnů zajistit. V současné chvíli výrobu roušek již zastavujeme. Během následujících dvou týdnů budeme nadále roušky nabízet potřebným organizacím či jednotlivcům, zároveň bychom však rádi část z celkového počtu ušitých roušek uschovali jako rezervu. Nikdo z nás totiž neumí předpovědět, jak se nastalá situace bude dále vyvíjet, a pro případ náhlé potřeby bychom chtěli být připraveni.

 Je pro nás opravdu velkou radostí, že jsme opět mohli poznat, že máme přátele a ochotné lidi s otevřeným srdcem, kteří pomohou i v obtížné a nebezpečné době šíření koronaviru. Víme, jak je nesnadné odložit některé rodinné povinnosti, vyhradit si čas třeba i po práci a pracovat pro dobro druhých. Proto si velmi vážíme nasazení, obětavosti a přízně všech, kteří se do projektu zapojili.

 

Všem vám ještě jednou velmi děkujeme a přejeme pevné zdraví.

Děkujeme za zaslané fotografie paní Katce Krobotové.

 

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031