ČLÁNKY Z PORADNY

Co nového v Odborné sociální poradně

Situace na Ukrajině a ve světě je vážná, lidé utíkají před válkou a bojují. Dotýká se to nás všech, a proto pokládáme za důležité poradit i lidem s handicapem, jakým způsobem nyní naložit s emocemi a strachem.

Centrum informačních technologií a alternativní komunikace Vám pomůže zajistit, abyste i přes ztrátu hybnosti neztratili schopnost ovládat své okolí a měli možnost žít aktivní život. Tým odborné poradny a CITAKu je tu pro Vás. #sodvahou

Vědci Stanfordské univerzity prohlašují, že virus Epstein-Barrové je možnou hlavní příčinou onemocnění roztroušené sklerózy. Jaké stanovisko k tomu zaujímají čeští odborníci?

5. instruktážní video odborné poradny se věnuje tématu příjmu potravy. Potíže s polykáním velmi často doprovází neurologická onemocnění, mimo jiné i roztroušenou sklerózu. 

Máte roztroušenou sklerózu nebo pečujete o osobu s touto nemocí? Naše psychoterapeutka Mgr. Elena Fajstavrová natočila krátké instruktážní video o důležitosti psychoterapie u nemocných roztroušenou sklerózou.

Máte roztroušenou sklerózu nebo pečujete o osobu s touto nemocí? Naše sociální pracovnice natočily krátké instruktážní video, díky kterému se ještě dnes, v pohodlí Vašeho domova dozvíte, jak a kde zažádat o příspěvek na zvláštní pomůcku.

Pečujete-li o osobu s roztroušenou sklerózou nebo máte-li sami eresku, pak je tento článek právě pro Vás. Naše terapeutky natočily krátká instruktážní videa, díky kterým si budete moci zacvičit ještě dnes z pohodlí Vašeho domova. V tomto videu se dozvíte, jak se bezpečně přesunout z vozíku na lůžko.

Pečujete-li o osobu s roztroušenou sklerózou nebo máte-li sami eresku, pak je tento článek právě pro Vás. Naše terapeutky natočily krátká instruktážní videa, díky kterým si budete moci zacvičit ještě dnes z pohodlí Vašeho domova. V prvním videu se dozvíte, jak pomocí jednoduchých dechových cviků trénovat posílení svalů.

Studentka psychologie Barbora Vobořilová uskutečnila v rámci své bakalářské práce výzkum na téma PSYCHOLOGICKÉ DOPADY ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY NA ŽIVOT ČLOVĚKA A JEHO HODNOTY a podnikla rozhovory s nemocnými. Přečtěte si nejčastější doporučení přímo od klientů s ereskou.

Roztroušená skleróza je v Domově sv. Josefa stálým hostem. Naše terapeutky se každý den potkávají s dalšími podobami této nemoci a stále si rozšiřují své znalosti. Díky odborné poradně se daří předávat jejich cenné zkušenosti nemocným v domácí péči i pečujícím osobám. 

Díky prvním darovaným Domovenkách jsme v Domově sv. Josefa spustili odbornou poradnu, v symbolické datum 11.11. Poradnu obsluhuje Mgr. Martina Kopecká společně s kolegyní Bc. Kateřinou Zubrovou. Obě si pro Vás připravily krátký medailonek o tom, s čím Vám mohou pomoci.

V tuto chvíli všichni musí praktikovat společenské rozestupy, lidé s roztroušenou sklerózou (RS) nevyjímaje. Vláda ve Velké Británii doporučuje, aby zejména postižení RS byli v tomto ohledu striktní a dodržovali stanovená doporučení. 

Domov svatého Josefa přináší sérii tří článků o roztroušené skleróze v období coronaviru, přeložených ze serveru https://www.mssociety.org.uk/. Multiple Sclerosis Society je největší charita ve Velké Británii, která je zde pro lidi postižené roztroušenou sklerózou. Byly přeloženy body, které platí všeobecně a nevztahují se pouze na území VB.

Péče o zdraví během pandemie Covid-19 nebyla nikdy více důležitá, tvrdí skupina rehabilitačních vědců RS v nedávno uveřejněném článku. Důvodem pro toto tvrzení je fakt, že pandemie narušuje životní návyky a mechanismy související se zvládáním už tak náročné nemoci.

Pomoc terapeutů v Domově sv. Josefa dostává nový rozměr. Online! Virus nevirus, lidé s roztroušenou sklerózou potřebují kvalitní péči každý den.

Paní Iva je od r. 2015 stálou obyvatelkou Domova. Dříve jezdila na zdravotní pobyt z Kolína. Ač ji nemoc roztroušená skleróza připoutala na vozík a její hybnost končetin je téměř nulová, života si užívá plnými doušky.

Toulavá propiska pracovníků Fundraisingu a PR zavítala za paní magistrou Danielou Šrámkovou. Daniela působí v Domově již 3. rokem. Pro svoji práci fyzioterapeutky navíc využívá svoji odbornost psycholožky a psychoterapeutky. Společně s kolegyněmi zajišťuje hned dvě velmi důležité služby pro nemocné roztroušenou sklerózou.

Na světě je první newsletter eReS týmu Nadace Jakuba Voráčka. Dozvíte se o nové naději v léčbě roztroušené sklerózy, přečtete si, proč je důležitá fyzioterapie a naleznete odpovědi prof. Havrdové na dotazy ohledně RS.

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031