Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

O Domově

Nové rehabilitační přístroje rozproudí lymfu a procvičí svaly

Do našich terapeutických programů jsme začlenili nové a inovativní rehabilitační přístroje, které pomáhají zlepšovat stav našich klientů s roztroušenou sklerózou a dávají jim naději zlepšení zdraví. Pojďme si novinky představit.

Publikováno: 26. 3. 2023

motodlaha-rehabilitacni-pristroje-btl-pro-nemocne-roztrousenou-sklerozou-IMG_5284

V Domově svatého Josefa se specializujeme na poskytování komplexní péče pro nemocné roztroušenou sklerózou. Díky novinkám dokážeme zvýšit nemocným ereskářům šanci na úspěšnou rehabilitaci a hlavně žít lehčí život s roztroušenou sklerózou.

„Jsem moc ráda, že můžeme nabídnout nemocným roztroušenou sklerózou ty nejmodernější a nejefektivnější terapeutické metody, které jsou k dispozici. “

Dana Cibulková
fyzioterapeutka

Fitness stroj na klouby

Pasivní pohybová terapie je jedním z nejnovějších a nejvíce efektivních způsobů rehabilitace. S nadsázkou by se dalo říci, že kolenní motodlaha je jako „fitness stroj pro klouby“. Motodlaha je zařízení, které opakovaně pohybuje kloubem pacienta v rámci předdefinovaného rozsahu pohybu. Každodenní cvičení s motodlahou zvyšuje zpočátku omezený rozsah pohybu daného kloubu. Pro lidi s roztroušenou sklerózou představuje pasivní pohybová terapie bezpečné procvičení svalů.

Když jemné masáže rozproudí lymfu


Lymfatická masáž, neboli lymfodrenáž, je další rehabilitační přístroj, který jsme začlenili do naší terapie. Tento přístroj se užívá při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfodrenáž působí na lymfatický systém, který je tvořen mízními cévami a uzlinami. Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém. Speciální objímky s překrývajícími se komorami poskytují jemnou masáž, která podporuje přirozenou cirkulaci lymfy.

Relax pro svaly a úleva od bolesti


Posledním z trojice nových rehabilitačních přístrojů je Super Inductive System. Používáme ho při každodenní rehabilitaci pacientů s roztroušenou sklerózou. Tahle terapie poskytuje okamžitou úlevu od bolesti, a to u všech stavů, jak chronických, tak i akutních. Navíc zajistí i tolik potřebnou relaxaci a stimulaci svalů. Princip spočívá v intenzivním elektromagnetickém poli, které má pozitivní léčebné účinky na lidskou tkáň. 

Všechny tyto přístroje jsme získali darem či do zápůjčky od našeho dlouholetého partnera BTL Zdravotnická technika, a. s. Moc děkujeme.

 

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články