Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Darujte

Maraton s roztroušenou sklerózou

V pátek 24. března proběhne MaRS, neboli Maraton s roztroušenou sklerózou. Jedná se o 24hodinový mezinárodní maraton cvičení pro pacienty s roztroušenou sklerózou i bez ní. Vítězem Maratonu s roztroušenou sklerózou je každý, kdo vezme život do vlastních rukou.

Publikováno: 22. 3. 2023

2303 mars

MaRS je 24hodinový mezinárodní maraton cvičení pro pacienty s roztroušenou sklerózou i bez ní. Vznikl v roce 2012 z podnětu pacientů a terapeutů pražského RS centra Všeobecné fakultní nemocnice, jeho organizátorem je Nadační fond IMPULS. Akce se až do pandemie Covid-19 v roce 2020 každoročně konala vždy první březnový víkend – od pátku do soboty, nepřetržitě 24 hodin, v tělocvičnách a na sportovištích po celé republice i v zahraničí.

Jak u nás vypadal Maraton s roztroušenou sklerózou přede dvěma lety?

Přehrát video
Za normálních okolností cvičení probíhá pod odborným dohledem v kruhovém tréninku nebo při skupinových cvičeních, které jsou vhodné pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Pohybové aktivity jsou ale určeny i jejich rodinám, přátelům, lékařům, terapeutům či zdravotním sestrám a komukoliv dalšímu, kdo chtěl podpořit dobrou věc. Do maratonu se zapojují i hendikepovaní lidé na vozíčku a imobilní pacienti cvičením z domova.

Místo, kde si taky můžete zacvičit najdete na www.maratonmars.cz.
 
K téhle skvělé akci se pravidelně připojujeme i my v Domově sv. Josefa. Naši terapeuti si letos pro klienty připravili mimořádnou porci cvičení, a my jsme moc vděční, že nám pomáháte tato cvičení financovat pomocí Domovenek.

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články