Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Logopedie

Znovu se domluvit a bez problému se najíst

Logopedie

Logopedie v Domově sv. Josefa rozhodně není jen o správné výslovnosti. Pomůžeme vám při řešení obtíží spojených s řečí a hlasem nebo při problémech s příjmem stravy a tekutin. Využijte možnost si o tom pohovořit.

Co logoped řeší

Jsme připraveni vám naslouchat a nabídnout řešení i ve zdánlivě beznadějných případech. Kdy se na nás obrátit? Kdykoliv. Zejména však v těchto případech:

máte potíže s řečí, těžko se vám vyslovuje, nestačíte s dechem při mluvení, a okolí vám tak hůře rozumí

pociťujete, že váš hlas zeslábl nebo se nějak změnil

stává se vám, že při polknutí tekutin či jídla kašlete nebo lapáte po dechu

ulpívá vám jídlo nebo léky v ústech nebo váznou v krku

pálí vás žáha nebo cítíte nepříjemný pocit cizího tělesa za hrudní kostí

trpíte na časté zvýšené teploty nebo jste prodělali zápal plic

Jak logopedie probíhá

Cílem logopedie zmírnění aktuálních projevů poruchy komunikace či polykání. Usilujeme o zajištění bezpečného a dostatečného příjmu tuhé i tekuté stravy a maximalizaci schopnosti komunikace.

Postupy při vyšetření i samotné terapii jsou voleny vždy individuálně s ohledem na osobnost a preference každého člověka, dále pak v závislosti na typu a fázi onemocnění.

Pro co nejlepší dopad logopedie využíváme četné pomůcky, např. CoughAssist pro pomoc s vykašláváním, nebo různé komunikační tabulky

Sehraný tým odborníků

V Domově sv. Josefa pracují dvě logopedky pod záštitou odborné garantky, klinické logopedky Markéty Kleinerové z Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Na zajištění kvalitní logopedické péče se podílí celý multidisciplinární tým, který kromě logopedek tvoří lékařka, zdravotní sestry, ošetřovatelský personál i další terapeuti. V případě navazujících odborných vyšetření (ORL lékař, foniatr aj.) spolupracujeme s Fakultní nemocnicí v Hradci Králové.

„Může se vám zdát zbytečné zabývat se poruchou řeči či polykání. Nebojte se řešit tyto věci včas. Ráda vám nabídnu pomocnou ruku.“

Mgr. Lucie Lubinová
logopedka

Odborná poradna

Spojte se s naším specialistou

Máte zájem o konzultaci s odborníkem z pohodlí vašeho domova? Domluvte si termín telefonicky na 491 610 620 každý všední den od 8 do 15h, emailem na poradna@dsj-zirec.cz nebo přes samoobslužnou poradnu. Konzultace je zdarma.

Samoobslužná poradna

Načerpejte zkušenosti a inspiraci