Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Léčba ran

Chci zahojit rány a zlepšit kvalitu mého života

Léčba ran

Léčba ran u nás neznamená jen převazy. Upřednostňujeme komplexní přístup, který zahrnuje nejen pečlivé ošetření rány a okolí, ale především řešení příčiny rány, ovlivnění negativních faktorů a navození příznivých podmínek k hojení. 

Důležitý je ale i váš aktivní přístup. Bez něj to nejde. Při léčbě ran jsme si navzájem partneři. Péči poskytujeme v Domově sv. Josefa na všech pobytových službách. Základní informace dokážeme poskytnout také prostřednictvím online poradny.

S čím vám pomůžeme

Léčíme chronické nehojící se rány (především proleženiny a prosezeniny)

Pomůžeme při výskytu ran jiné příčiny (bércové vředy, popáleniny, …)

Poradíme v péči o stomie

Jak rány léčíme

K ráně přistupujeme šetrně a v rámci nejnovějších doporučených postupů. Pro léčbu ran používáme širokou škálu metod, např.:

Vlhká terapie

Vlhká terapie

Vstupuje do hojení rány jako velký pomocník. Rána má ráda vlhké prostředí. Rychleji se v něm čistí, vyplňuje novou tkání a zakrývá novou kůží. K tomu nám pomáhají moderní materiály a speciální roztoky k ošetřování ran.

Pressure mapping

Pressure mapping

Tzv. tlaková mapa určí místo největšího zatížení při sezení na vozíku. Díky tomu odhalíme včas riziko vzniku dekubitů a použijeme vhodné kompenzační pomůcky, které tomu zabrání.

Podtlakový uzávěr rány

Podtlakový uzávěr rány

Přístroj, který pomocí podtlaku, vytváří na spodině rány lepší podmínky k hojení. jedná se o moderní technologii, velký pokrok v procesu léčby rány.

Fototerapie

Fototerapie

Použití biolampy. Svítíme na rány speciálním polarizovaným světle, které má na tkáně biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky.

Proč rány fotíme

Během léčby ran pravidelně pořizujeme fotodokumentaci rány. Je velmi důležité mít přehled, jak se stav rány vyvíjí v čase a pro vás to bude motivující prvek vydat se po cestě ke zhojení. Nebojte se, dodržujeme veškerá bezpečností opatření a GDPR.

Kdo u nás rány léčí

Mgr. Romana Procházková

Mgr. Romana Procházková

specialistka na léčbu ran, stomasestra

Romča se zabývá léčbou ran dlouhá léta. Má pro svůj obor nadšení, cit i nadání. Říkáme ji naše ranhojička.

Spolupracuje se zdravotníky na všech odděleních, nastavuje léčbu, koordinuje péči, provádí specializované zákroky a je vám vždy oporou.

Je mimo jiné garantem certifikovaného kurzu léčby ran na Univerzitě Pardubice, Fakultě zdravotnických studií, a spolu s týmem odborníků vzdělává v léčbě ran zdravotníky z celé České republiky. Nebojte se, vždycky spolu najdete řešení.

Odborná poradna

Spojte se s naším specialistou

Máte zájem o konzultaci s odborníkem z pohodlí vašeho domova? Domluvte si termín telefonicky na 491 610 620 každý všední den od 8 do 15h, emailem na poradna@dsj-zirec.cz nebo přes samoobslužnou poradnu. Konzultace je zdarma.

Samoobslužná poradna

Načerpejte zkušenosti od našich specialistů

Další články