Svatoanenské poosmnácté

Svatoanenské poosmnácté
Naše největší prezentační a benefiční akce slaví plnoletost - tedy 18. svíčku na dortu. Přijďte ztrávit pohodový den uprostřed léta do areálu Žireč. Bohatý kulturní program je připraven. Na své si přijdou všichni členové rodiny.

Jako každým rokem se můžete těšit na příjemně prožitý prázdninový den poutního charakteru a rodinného sdílení se spoustou kultury, stánků lidových řemesel a prezentací chráněných dílen v opraveném barokním areálu a zámeckém parku.

Začínáme poutní mší svatou s barokním doprovodem. Celebrovat ji bude biskup královéhradecký Mons. Jan Vokál. Na třech scénách – v parku, v kostele a na nádvoří je připraven bohatý kulturní program odlišných žánrů. V parku zahrají: mladá alternativní rocková kapela ze Dvora Králové „Poslední lež“, staročeskou atmosféru navodí kapela Klapeto z Náchoda, přijede i MalinaBrothers, z Prahy zavítá bluesová kapela Bluesberry, spoustu především fanynek přiláká finalista ankety „Šaramantní osobnost“ David Deyl. Na nádvoří zahraje legenda loutkového divadla „komediant Boží“ Víťa Marčík otec i syn,  kouzla předvede Duo Radek  a Simona.  Do kostela sv. Anny můžete přijít na společný koncert Slávka Klecandra (Oboroh) s Evou Henychovou, až z Drážďan přijede  komorní soubor „Sempre rubato“ a nesmí chybět evropský unikát – žirečská zvonkohra v podání prof. Václava Uhlíře, který si pozval i pozounistku Lucii Houdkovou. .  

Z doprovodného programu jsme nachystali: malování na obličej, jízdu na koni, dřevěný kolotoč na kliku, vláček, zvířata ze Záchranné stanice z Jaroměře, skákací hrad, promítání filmu v podkrovním sále s kameramanem Petrem Jančárkem, Cyklomuzeum nabídne prohlídku za symbolickou cenu. Starodávnou atmosféru dokreslí flašinetář Roman Prouza. Bohaté občerstvení zajistí  sociální podniky Pro-charitu, Bylinné sirupy přiveze firma Camellus, dobrou kávu si můžete dát v Café Damián. Určitě zaujme i putovní výstava Cestami proměn. Návštěvníkům bude umožněno  nahlédnout do prostředí nemocných roztroušenou sklerózou díky prohlídkám. Komentované prohlídky plánujeme i v kostele sv. Anny a v Bylinkové zahradě.

Celým programem Vás bude provázet Josef Mádle, náš sympatizant z TV Prima.

Výtěžek 18. ročníku tradičních slavností věnujeme na pořízení nových oken na Domově sv. Josefa a na další provoz a rozvoj.   

Akci podpoří Město Dvůr Králové, Královéhradecký kraj, internetový portál Fler.cz. Záštitu  převzal MVDr. Pavel Bělobrádek, poslanec parlamentu ČR, zastupitel města Náchod a Královéhradeckého kraje.   

 

Malá ochutnávka některých pozvaných hvězd: 

David Dejl. https://www.youtube.com/watch?v=B2s8c6PnJiE

Komediant Boží" Víťa Marčík se synem: https://www.youtube.com/watch?v=p4ljyMZDdR0

Malina Brothers: https://www.youtube.com/watch?v=W2mfWBV4sZs

Bluesberry: https://www.youtube.com/watch?v=7UYeQIw7KUw 

 TĚŠÍME SE NA VÁS!!!!

  

   

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930