Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušená skleróza

Je tu Den roztroušené sklerózy

V úterý 30. května si připomeneme Světový den roztroušené sklerózy. V Česku se už posedmé budou sázet slunečnice. Na happening Rozsviťme ČR spojený s přednáškami zve Nadační fond Impuls.

Publikováno: 29. 5. 2023

Světový den roztroušené sklerózy se každoročně oficiálně slaví 30. května. Tato celosvětová akce sdružuje komunitu lidí s roztroušenou sklerózou (ereskáři), aby se podělila o své příběhy a zvýšila povědomí o nemoci. Po celém světě se koná řada konferencí, přednášek, vzdělávacích i osvětových akcí. 

Tématem letošního Světového dne roztroušené sklerózy je „spojení“, které se zaměřuje na budování komunitních vazeb, propojení se sebou samým a spojení s kvalitní péčí. Kampaň #MS Connections je zaměřena proti sociálním bariérám, kvůli kterým se lidé postižení ereskou cítí osamělí a sociálně izolovaní. 

V Česku se budou sázet slunečnice

Již posedmé se budou v Česku sázet slunečnice na podporu osvěty roztroušené sklerózy. Sázet se bude v Praze, ale i V Domově sv. Josefa, Liberci, Českých Budějovicích a na dalších místech.

V Praze proběhne v úterý 30. května v Kateřinské zahradě happening Rozsviťme ČR pořádaný Nadačním fondem IMPULS. Těšit se můžete i na ukázky správné techniky chůze nordic walking.

Nenechte ujít ani odpolední program ve velké posluchárně Neurologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice. Profesorka Eva Kubala Havrdová bude přednášet o nepravdivých a nebezpečných informacích, které o roztroušené skleróze tradují nejen na internetu. Pohled psychoterapeuta a fyzioterapeuta vám představí Renáta Malinová a Lucie Suchá ve svém příspěvku o mylných informacích o léčbě roztroušené sklerózy 

Pokud nejste z Prahy, o happening nepřijdete. Slunečnice se budou sázet 20. června v Liberci22. června v Českých Budějovicích.

Líbí se vám článek? Roztrušte to dál

Na e-mail Na Facebook Na Twitter Na LinkedIn

Další články