Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Roztroušený magazín Instruktážní video

Vyberte co vás zajímá:

Video: Chůze s kompenzačními pomůckami Přehrát video

Video: Chůze s kompenzačními pomůckami

Dnes se s kamerou podíváme na kompenzační pomůcky. „Ukážeme vám různé druhy pomůcek a uvidíte i nácviky chůze," přibližuje obsah videa vedoucí fyzioterapie Dana. Vše vám předvedou nejprve terapeutky a pak i samotní klienti Domova sv. Josefa.

Přečtěte si více

Video: Jak na psychickou pohodu Přehrát video

Video: Jak na psychickou pohodu

Psychoterapie pomáhá nemocným zapojit se do života, říká naše psychoterapeutka Elena a ve videu přidává pár rad, jak si zlepšit svoji psychickou kondici a tím vylepšit i kondici fyzickou.

Video: Dlouhodobý pobyt v Domově sv. Josefa Přehrát video

Video: Dlouhodobý pobyt v Domově sv. Josefa

S kamerou jsme se podívali do našeho „domova pro osoby se zdravotním postižením“. Za dlouhým názvem se skrývá služba dlouhodobého pobytu pro ereskáře. Uvidíte, jak to vlastně v Domově sv. Josefa vypadá a navíc se dozvíte, jak o službu požádat.

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi Přehrát video

Video: Jak vypadá zdravotní pobyt s rehabilitacemi

Dnes se podíváme do zdravotního oddělení Domova sv. Josefa. Přes 20 let pomáháme vážně nemocným roztroušenou sklerózou a jsme stále jediné zařízení svého druhu v Česku. Dozvíte se něco o zdravotních pobytech, jak se hradí a jak to vlastně u nás vypadá.

Už máte speciální číslo magazínu?

Kam ho máme poslat:

Dbáme na ochranu osobních údajů

Video: S čím vám pomůže naše poradna Přehrát video

Video: S čím vám pomůže naše poradna

Jak vám může pomoci naše odborná poradna? Rozumíme sociálnímu systému, doporučíme speciální pomůcky, vybereme vhodný pobyt u nás a spojíme vás s našimi odborníky. Pomáháme ereskářům i těm, kteří o ně pečují. A hlavně: služba je zdarma a pro každého.

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit? Přehrát video

VIDEO: Máte vozík? A můžu si ho půjčit?

Potřebujete francouzské hole, speciální matraci nebo třeba invalidní vozík? To vše můžete u nás půjčit a vyzkoušet. Jste po operaci či úrazu? Máte zdravotní postižení? Pomůžeme vám s výběrem kompenzačních pomůcek a dovezeme je k vám domů. Kde najdete půjčovnu? V menu klepněte na „potřebuji pomoci“.

Video: Jak doma správně cvičit Přehrát video

Video: Jak doma správně cvičit

Nemocní roztroušenou sklerózou potřebují pravidelně cvičit. Proto vám ukážeme, jak může vypadat fyzioterapie u vás doma. Ve videu vás čekají praktické ukázky cvičení. Dozvíte se, jak procvičovat koordinaci horních a dolních končetin, jak je posílit končetiny, ale i paměť.

Video: Jak na bezpečný příjem potravy Přehrát video

Video: Jak na bezpečný příjem potravy

Dnes to bude celé o potravě a polykání. Neurologická onemocnění bohužel velmi často doprovází potíže s polykáním. Ty pak stojí za záněty dýchacích cest a potíže s výživou. Jaké jsou zásady bezpečného příjmu potravy pro ereskáře? A jak se dají poruchy polykání zmírnit? Podívejte se…

Video: Individuální psychoterapie Přehrát video

Video: Individuální psychoterapie

Tak jako se posilují svaly rehabilitací, posiluje se duše psychoterapií. V tomto videu odborné poradny si povíme o individuální psychoterapii, která může zejména v počátku nemoci být pro nemocné velmi důležitá. Tělo a duše jsou totiž propojené nádoby.