Uskutečnilo se druhé kolo vzdělávacích seminářů

Uskutečnilo se druhé kolo vzdělávacích seminářů

V Domově sv. Josefa se konalo druhé kolo vzdělávacích seminářů pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby. Účastníci se dozvěděli aktuální novinky z péče o nemocné RS, léčebné a rehabilitační metody nejen v teorii, ale i v praxi. 

Letos již podruhé

Jak důležité je podpořit soběstačnost nemocných v domácím prostředí a zároveň pomoci pečujícím osobám v jejich náročné službě nám ještě více ukazuje období covidu. Pro všechny, kterým do života vstoupila roztroušená skleróza a měli spoustu otázek, jsme zorganizovali vzdělávací semináře. Druhé kolo seminářů pro nemocné roztroušenou sklerózou v pokročilém stadiu a pro pečující osoby se uskutečnily 21. 10. a 4. 11. 2021, vždy od 8:00 do 16:00 hod.

2021-10-21-5581

Program seminářů byl nabitý zajímavými tématy

Program byl v obou dnech stejný, nabitý zajímavými tématy. Vystoupili prakticky všichni odborníci z Domova sv. Josefa. Vedoucí úseku sociálních služeb Martina Kopecká přestavila Domov sv. Josefa a jeho služby. Sociální pracovnice paní Stránská a Dubická pohovořily o odborné poradně a centru informačních technologií. Vysvětlily jak tato poradna pomáhá a s jakými problémy mohou klientům pomoci. Za fyzioterapii vystoupily paní Voňková a Cibulková s tématem, jak být sám sobě terapeutem a vyzdvihly tak důležitost cvičení u každého nemocného roztroušenou sklerózou. Názorně předvedly účastníkům cvičení na vozíku i zdravý sed na něm. O teorii zásad bezpečného polykání promluvila logopedka, paní Lubinová a nechyběly ani praktické ukázky. Jak relaxovat a předejít tak například syndromu vyhoření se návštěvníci dozvěděli od psychoterapeutky, paní Fajstavrové. Nechyběla ani komentovaná prohlídka rehabilitačního sálu, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet pomůcky sami na sobě.

2021-10-21-5630

Tato práce nám dává smysl, odměnou jsou kladné ohlasy účastníků

Velký důraz během celého semináře byl kladen na individuální přístup a řešení konkrétních věcí. Což se odrazilo i na kladném hodnocení celé akce. Jsme velmi rádi, že k nám tyto kladné ohlasy zaznívají.

Účastník z Královédvorska: „Rád bych vyzdvihl organizaci těchto seminářů, výběr témat a v neposlední řadě všechny přednášející, obsah, způsob přednesu, ukázky. Opravdu to bylo na vysoké úrovni, velmi cenné a užitečné“

Vzdělávacích seminářů se kromě nemocných a pečujících osob zúčastnili také stážisté 5. ročníku FTK Univerzity Palackého Olomouc.

Nestihli jste naše vzdělávací semináře? Trápí Vás roztroušená skleróza nebo pečujete o nemocné a nevíte si rady? Neváhejte se nám ozvat. Poradna (domovsvatehojosefa.cz)

Tato akce byla pro účastníky zdarma díky podpoře Ministerstva zdravotnictví ČR a dárcům, kteří se zapojili do kampaně Domovenka. 

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930