Tříkrálová sbírka 2022 je za dveřmi!

Tříkrálová sbírka 2022 je za dveřmi!

Tříkrálová sbírka 2022 bude! Naši koledníci se na Vás již těší. V sobotu 8. ledna přijdou také k Vám a budou rozdávat radost a požehnání. Vy můžete na oplátku podpořit hendikepované s roztroušenou sklerózou. Začnete i Vy rok 2022 dobrým skutkem?

Vaše koleda pomůže obnovit 20 let staré pokoje

Výnos z nového ročníku sbírky v Žirči a na Jaroměřsku poputuje na rekonstrukci sociálního zařízení pokojů na zdravotním oddělení pro nemocné roztroušenou sklerózou v Domově sv. Josefa.

Díky Vám bude možné nainstalovat na vybraných pokojích tzv. chytré umyvadlo a WC, které pomůže k větší soběstačnosti lidí s roztroušenou sklerózou. Podívejte se sami. Domov svatého Josefa bude vůbec první mezi českými sociálními službami, kde takové zařízení mají. 

Jak přispět do tříkrálové sbírky

Chci podpořit projekt "chytré koupelny" právě teď online:

Darujte chytrou koupelnu

Pro podporu lidí s roztroušneou sklerózou je třeba zadat při darování PSČ 54404 (tj. PSČ obce Žireč - Dvůr Králové nad Labem, kde Domov sídlí).
Je možné využít také č.ú: 66008822/0800, v.s.: 777955001

Začněte také Vy nový rok dobrým skutkem!

IMG_20200111_111514_1


Tři králové jdou k Vám ... kdy, kde, co, proč?

Největší dobrovolnická akce, 22. Tříkrálová sbírka je vyhlášena Charitou Česká republika na dny 1. – 16. ledna 2022. Naši koledníci vyjdou a přinesou Vám požehnání v sobotu 8. ledna, v kostelích pak v neděli 9. ledna.

Koledovat budeme jako v letech minulých v Jaroměři, Josefově a obcích Semonice, Zaloňov, Rtyně a Vestec, Nový Ples, Žireč, Velichovky a Hustířany, Heřmanice, Běluň, Brod, Slotov, Rožnov a Neznášov, Vlkov, Jasenná, Rasošky, Chvalkovice a Habřina, Starý Ples a letos nově v Šestajovicích, Hořenicích, Dolanech a Svinišťanech. Pokladnička bude umístěna také ve společnosti Kimberly-Clark v Jaroměři.

Výnos sbírky je rozdělen podle pevně daného klíče takto: 65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky. Více informací: Využití (trikralovasbirka.cz)

IMG_20211215_144100

KOLEDNICKÉ AKCE A SOUTĚŽE

Tříkrálovou koledu oživí rozmanité akce a soutěže Charit i po síti. V Pardubicích slavnostně zahájí Tříkrálovou sbírku online ve čtvrtek 6. ledna v 9:30 hodin. Tříkrálové koncerty zazní v Trutnově, Pardubicích nebo Kutné Hoře – Sedlci. V Litomyšli pořádají soutěž o Nejhezčí tříkrálovou tašku. Pokud to epidemická situace dovolí, tak kino pro koledníky za odměnu chystají v Hradci Králové, Náchodě, Dobrušce nebo Rychnově nad Kněžnou, v Litomyšli a Ústí nad Orlicí mají pro krále a královny připravené divadlo. Více také zde.

Charita Česká republika vyhlásila kolednickou soutěž na Instagramu o nejlepší reportáž z koledování a všechny zve ke sledování Tříkrálového koncertu v neděli 9. ledna od 18 hodin na ČT1, kde vystoupí skupina Tata Bojs, Petr Bende, Lenka Nová a další interpreti.

KOMU SBÍRKA POMŮŽE

Tříkrálová sbírka pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

  • Hospicovou péči z výtěžku sbírky podpoří Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Litomyšli, Chrudimi i v dalších místech.
  • Ve Dvoře Králové nad Labem věnují vykoledované peníze na podporu Centra Klubko pro pěstounské rodiny, v Jilemnici na zajištění provozu Mateřského centra Rodinka, v Přelouči na rekonstrukci a vybavení Jakub klubu pro děti a mládež.
  • Poličská Charita z tříkrálových darů podpoří službu Otevřené dveře pro lidi s duševním onemocněním a vznik nového Centra duševního zdraví ve Svitavách.
  • Na Náchodsku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.
  • Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z darovaných příspěvků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb.
  • Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.
  • Na Kutnohorsku, Jičínsku i v dalších regionech z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným a znevýhodněným dětem.


Jak dopadl loňský rok?

Výsledek minulého ročníku, který byl nucen být poprvé bez koledníků, se i tak vyšplhal na celkovou sumu za celou Oblastní charitu Červený Kostelec 437 252 Kč + 92 660 Kč online, z toho v Jaroměři a okolí se sebralo ve statických pokladničkách 134.620, - Kč.

Chtěli bychom Vám moc poděkovat za to, že jste si i k novým způsobům, jak přispět, našli cestu.

V Domově jsme výtěžek věnovali na revitalizaci zahrady pro klienty odlehčovací služby.

 

Děkujeme za všechny dary, za vlídné přijetí koledníků a za projevenou důvěru. Děkujeme také všem, kdo se do sbírky obětavě zapojují.

Děkujeme našim partnerům za umístění statických pokladniček.

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031