Netradiční dovolená letos popáté

Netradiční dovolená letos popáté

I letos jsme měli v Domově sv. Josefa týdenní návštěvu deseti dobrovolnic z Prahy. Kdysi to začalo jako oficiální mezinárodní spolupráce zaštítěná organizací CISV   

Dnes je to skupina kamarádek, které si vezmou dovolenou, popřípadě mají prázdniny a přijedou pomáhat v týdnu před největší prezentační a benefiční akcí Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér. Letos popáté!

Jsme rádi, že se volbou pro jejich „dovolenou“ stává jako cíl areál Žireč s jeho obyvateli i personálem. Místo doslova magické, jak tvrdí dámy – letos v profesní skladbě: lékařka, auditorka, učitelka, administrativní referentka, ředitelka MŠ, studentky gymnázia a studentka propagační grafiky. 

článek1

Pro klienty Domova se pravidelná návštěva těchto dobrovolníků stává příjemnou změnou v mnohdy stereotypním denním programu. Díky těmto dámám se mohli klienti podívat do Jánských Lázní na Stezku korunami stromů a do Kuksu. Celý týden opravdu nezahálely, neštítily se žádné práce. Dělaly, co bylo před sobotní beneficí potřeba – plely v bylinkové zahradě, uklidily prostor v kočárovně i v kostele. I na popovídání s klienty si udělaly čas.  

V den Anenské pouti se na chvíli staly servírkami pro hosty, pomáhaly u pokladny a s prodejem u stánku s keramikou, věnovaly se vozíčkářům, kteří neměli nikoho jako doprovod na kulturní ději v rámci slavností. 

Zkrátka byly nepostradatelným článkem týmu, díky kterému proběhly slavnosti opravdu skvěle a bezproblémově. 

Nebo znáte někoho, kdo by si na „práci“ bral dovolenou? Spolupráce si moc vážíme a zejména za klienty jim patří velké poděkování. 

článek4

20220722_105356  článek

 

Poradna
pro nemocné i pro pečující osoby

Darujte Domovenku
pomůžete nemocným

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty

Odebírejte zpravodaj 
Přihlaste se k odběru zpravodaje  

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031