Inovativní přístup našich fyzioterapeutů nese své ovoce

Inovativní přístup našich fyzioterapeutů nese své ovoce

Fyzioterapeuti Domova sv. Josefa jdou s dobou. Nebojí se nových technologií a inovativních způsobů péče o nemocné roztroušenou sklerózou. Cvičení může být takto pro pacienta i zábavné a motivující.

11. 11. 2021 jsme opět spustili projekt Domovenka. 1 Domovenka je poukaz v hodnotě 290 Kč na 1 hodinu cvičení/poradenství pro 1 pacienta s RS, aby mohl žít doma. Vaše darované Domovenky, kterých je aktuálně 4 622, využíváme již od 1. 1. 2022.
Díky Domovenkám a našemu skvělému personálu můžeme poskytnout stále lepší péči. Vzdělávání a inovace přinášejí nové možnosti péče o pacienty.

Homebalance

je interaktivní systém pro terapii poruch rovnováhy a koordinace pohybu. Dokáže vyhodnotit stav pacienta s poruchami motorických a kognitivních funkcí. Fyzioterapeut klientovi nebo pacientovi stanoví individuální cvičební plán a je pak pacientovi k dispozici po celou dobu terapie.

Cvičení může být i zábavné a motivující

Při terapii pacient používá tzv. stabilometrickou plošinu a tablet, případně i náramkový krokoměr, který pomáhá zlepšit fyzickou kondici pacienta a monitoruje jeho celkovou pohybovou aktivitu. Při výstupním vyšetření fyzioterapeut zhodnotí zlepšení zdravotního stavu pacienta v průběhu terapeutického programu. Jedná se o klinickou terapii poruch rovnováhy a koordinace pohybu inovativním způsobem.

IMG_5103 Jde tedy o korekci držení těla na základě zpětné vazby, kdy přístroj sleduje průměr těžiště na podložku a poskytuje tak lepší orientaci postuře a pohybu těla v prostoru.

Inovativní způsob rehabilitační péče + Nové možnosti péče o pacienty + Rozšíření know-how v rámci využívání moderní technologie

PŘÍNOSY PRO PACIENTA: 

  • Zábavná forma cvičení a Motivace
  • Individuální terapeutický plán
  • Monitorování pohybové aktivity
  • Kompletní záznam o absolvované terapii
  • Porovnání zdravotního stavu před a po absolvování terapeutického programu
  • Zvýšení kvality života

MicrosoftTeams-image (42)

Cílem je zlepšení stability, jak vsedě, tak ve stoji a také tzv. distanční terapie. Je to terapie bez osobní přítomnosti terapeuta. Rehabilitační pracovník tak zvládne péči o více nemocných najednou. Nemocný bude mít možnost cvičení v pohodlí svého domova a možnost konzultace výsledků terapie s fyzioterapeutem na dálku. V Domově sv. Josefa jsme momentálně ve fázi zkoušení, školení, testování. Velkou roli hrají i finance. Jedno takové zařízení stojí kolem 200 000,-

S touto inovací a motivací nám můžete pomoci právě Vy.

Zajišťujeme odborné poradenství pro nemocné roztroušenou sklerózou v pokročilém stadiu nemoci a pečující osoby, cvičíme s klienty, aby se jejich stav zlepšil, předáváme 20 let zkušeností péče v Domově sv. Josefa do domácností nemocných, organizujeme semináře a konference, natáčíme instruktážní videa, připravujeme novou platformu odborného poradenství, píšeme odborné články a zaznamenáváme případy dobré praxe.

Díky Domovenkám a našemu skvělému personálu můžeme poskytnout stále lepší péči.

 

Darujte Domovenku!


1 Domovenka je poukaz v hodnotě 290 Kč
na 1 hodinu cvičení/poradenství 

pro 1 pacienta s RS, aby mohl žít doma!


Více o Domovenkách na Domovenka.cz

 

Domovský zpravodaj 
Buďte s námi v kontaktu.
Přihlašte se k odběru.  

Odborná poradna
pro nemocné roztroušenou sklerózou a pečující osoby

Akce pro klienty
divadlo, kino, nákupy, výlety, koncerty, ...

Pomáhejte s námi!

 

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031